V sobotu pohasne radnice a Bolt Tower. Ostrava uctí den státního smutku za zpěváka Karla Gotta

V den státního smutku za zpěváka Karla Gotta, který vyhlásila vláda na sobotu 12. října, budou také v Ostravě na budovách města vlajky staženy na půl žerdi a zhasne osvětlení významných dominant. Karel Gott podlehl leukémii ve své vile v Praze na Bertramce v úterý 1. října ve věku osmdesáti let. 

Po vzájemné dohodě města Ostravy a Dolní oblasti Vítkovice zhasne v pátek a v sobotu noční osvětlení věže Radnice města Ostravy, Sýkorova mostu a Bolt Tower v Dolních Vítkovicích.

Dnem státního smutku bude sobota 12. října, nicméně již v pátek 11. října v 16.00 hod bude na budovách statutárního města Ostravy a institucích zřízených městem stažena česká vlajka na půl žerdi. Zpět bude vytažena v neděli 13. října v 8.00 hodin.  Veřejné budovy, kde vlajka nevisí na stožáru, umístí vedle státní vlajky po stejnou dobu černý prapor.

Podrobnější pokyny k vyvěšování státních vlajek a černých praporů jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra ČR: https://www.mvcr.cz/clanek/informace-k-vyvesovani-statni-vlajky-pri-statnim-smutku.aspx

V den státního smutku není nutné rušit naplánované kulturní a sportovní akce. Doporučujeme nicméně organizátorům zvolit vhodnou formu uctění památky, například minutou ticha, umístěním černé pásky na sportovních dresech, změnou programu apod.

Zájemci mohou přidat svůj podpis do kondolenční knihy v budově Českého rozhlasu Ostrava v ulici Dr. Šmerala, kde bude k dispozici až do soboty do 18 hodin.

(nm)