V Ostravě se otevřela unikátní herna

Foto: Forum Nová Karolina

Zbrusu nová a moderní herna, jedinečná Karolinská Divočina, určená zejména pro nejmenší se otevřela ve Foru Nová Karolina. Rozkládá se na ploše 400 m2 a nabídne nejen zábavu, ale také vzdělávací prvky a v budoucnu také virtuální realitu.

V sobotu se navíc mohou děti těšit na zábavní program, kterým provede Tomáš Zástěra z reality show Survivor.

Myšlenka interaktivní herny vznikla již v roce 2019 a samotná realizace trvala jeden rok. Originální herní prvky a expozice najdou návštěvníci ve 2. patře nákupního centra Forum Nová Karolina. Herna je určena zejména pro děti ve věku od 3 do 12 let. Design džungle a ztraceného města bude malým průzkumníkům nabízet dobrodružnou jízdu na obří skluzavce či toboganu, opičí dráhu, lanové mosty, prolézačky, důlní budovu, větrnou turbínu, solární panel, ale také letecký simulátor.

Kromě bádání v džungli se děti budou také vzdělávat ohledně recyklace, koloběhu vody v přírodě, získávání obnovitelných zdrojů, funkcí převodového kola či výroby medu. „Do budoucna chceme přidat také možnost zapůjčení brýlí na virtuální realitu, díky kterým odhalí děti s rodiči příběh ztraceného města,“ dodává Tomáš Lučan, marketingový ředitel Fora Nová Karolina. Maminky s malými dětmi mohou zdarma využít herničku pro batolata, která nabízí třeba kuličkový bazén, balanční prvky či edukativní atrakce pro nejmenší.

Foto_1 (3)
Foto: Forum Nová Karolina

„Jedná se o projekt, který měl do centra přivést nové zákazníky zejména z větší dojezdové vzdálenosti. Samotné provedení však má za cíl zároveň pozitivně přispět ke vzdělanosti dětí a jejich povědomí o tématu udržitelnosti.  Otevřením této unikátní herny reagujeme na stále se zvyšující počet rodin, které zde tráví volný čas. V následujících letech plánujeme rozšíření zábavní zóny o další atrakce a také zde přibude zbrusu nové zázemí pro maminky s dětmi. Momentálně rovněž probíhá projektová příprava modernizace foodcourtu, což je další klíčový projekt, který našim návštěvníkům zpříjemní čas strávený v centru,“ říká Tomáš Lučan.

Slavnostní doprovodný program k otevření Karolinské Divočiny proběhne tento víkend a děti se mohou těšit na spoustu soutěží a her, dílničky, malování na obličej, skvělou hudbu i cukrovou vatu. V sobotu se navíc objeví Tomáš Zástěra, který má s přežitím v divočině bohaté zkušenosti.

Herna není koncipována jako hlídaný koutek, tudíž vstup je určeno pro děti s dospělým doprovodem. Sociální zázemí a možnost občerstvení je v klasickém foodcourtu na stejném patře. Celá plocha bude otevřena každý den v době 9 – 21 h a vstupné v maximální výši 150 Kč platí pouze děti, doprovod je zcela zdarma.

(nm)