V Orlové začala výstavba dlouho očekávaného wellness. Centrum přinese zábavu, ale i pracovní místa

V objektu Krytého bazénu v Orlové se naplno rozběhla výstavba nového wellness centra. Jeho investorem je městská společnost SMO. Celá akce je podporována městem, které se bude po dostavbě podílet na provozních nákladech.

Wellness se staví v přízemí pod současnými šatnami krytého bazénu, v prostorách původní a již řadu let nefunkční a nevyužívané rehabilitace, postavené kdysi zejména kvůli horníkům z dolů v Orlové a okolí. Nové zařízení vznikne nákladem téměř 25 milionů korun a lidem začne sloužit od příštího jara.

„Nové wellness centrum bude vybaveno dvěma vířivkami, dvěma suchými saunami, parní saunou, infrakabinou, různými sprchami, ochlazovacím bazénkem, ledovačem, Kneippovým chodníkem a také odpočívárnou s relaxačními lehátky.  V nových prostorech bude umístěna i solná jeskyně se samostatnou šatnou a dětský koutek se zajištěným hlídáním dětí ve vymezených časech,“ říká ředitel SMO Orlová Jaroslav Vaněk. Do prostoru wellness bude zajištěn i vstup pro imobilní občany –  přímo do přízemí přes novou nájezdovou rampu.

Průběh stavby, respektive bouracích prací a příprav na samotné budovaní wellness, nebyl jednoduchý. „Například betonové podlahy měly místo 15 cm ve velké části plochy tloušťku téměř 40 centimetrů.  Pod podlahami se objevily půl metru silné betonové zdi neznámého původu a účelu. Ani kanalizace nebyla vedena tak, jak říkal dochovaný projekt z 80. let minulého století. A materiál, který se našel pod podlahami, byla samozřejmě haldovina ze šachty,“ popisuje peripetie Petr Lukaštík, provozně – technický manažer SMO Orlová

Nyní je již položena v zemi nová kanalizace, hotovy jsou betonáže podlah a technologických jímek pro usazení vířivek a zásobních nádrží vody, vyzděny a omítnuty byly nové vnitřní příčky. Aktuální harmonogram stanovuje ukončení stavebních prací na začátek března 2019. Po uběhnutí třítýdenního zkušebního provozu a kolaudaci pak plánujeme neprodlené zahájení provozu pro veřejnost,“ doplnil Lukaštík.

Se vznikem nového wellness centra bude spojena i pracovní nabídka pro zájemce o práci v SMO Orlová. „Budeme muset posílit náš tým na krytém bazénu. Případní zájemci by tedy měli sledovat náš facebook a webové stránky, kde vypsání výběrového řízení na nové pracovní pozice zveřejníme. Očekáváme, že půjde o zhruba pět nových míst, z toho dvě na plný úvazek“ uvedl ředitel SMO Vaněk.

(nm)