V JUBILEJNÍM DESÁTÉM ROČNÍKU ZAMĚSTNANECKÝCH GRANTŮ ROZDĚLÍ OSTRAVSKÁ HUŤ NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM 631 TISÍC KORUN

Zaměstnanecké granty ostravské huti ArcelorMittal slaví jubilejní 10. ročník. Huť během této doby prostřednictvím svých zaměstnanců podpořila 523 regionálních projektů částkou téměř 7 milionů korun. V letošním ročníku rozdělí mezi 42 projektů 631 tisíc korun. Finance poslouží třeba k rekonstrukci táborové kuchyně, k nákupu knih pro školní knihovnu nebo na vybavení dobrovolných hasičů.

„Princip „ZAME grantů“ je jednoduchý. Žádost o grant může podat každý zaměstnanec, který se angažuje v neziskovém sektoru. V tomto roce jsme vybrali 42 projektů, mezi které rozdělíme 631 tisíc korun. Z letošních grantů se bude těšit téměř 8 000 lidí,“ uvedla Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb ArcelorMittal Ostrava.

V letošním roce huť podpoří například Turistický oddíl mládeže z Ostravy – Krásného pole, Horolezecký klub Gymnázia v Orlové nebo školní knihovnu ZŠ Ostrava – Mariánské Hory. Finance putují také Sboru dobrovolných hasičů v Ostravě – Kunčičkách na nákup nového hasičského vybavení, Sociálním službám Karviná, které ze získaných peněz pořídí přenosný sprchovací set pro imobilní občany, nebo spolku Colliery SRDCEM na pořízení veslařského trenažeru pro handicapované i pro zpestření výuky tělesné výchovy školáků.

„Po mnoha letech se nám podařilo sestavit oddíl mladých hasičů, které ale bylo nutno vybavit prostředky k výcviku a dalším činnostem. Finanční pomoc nás proto upřímně potěšila,“ řekl Zdeněk Chrobák, starosta Sboru dobrovolných hasičů Kunčičky.

„Z grantu pořídíme veslařský trenažer. Bude sloužit nejen handicapovaným klientům Colliery SRDCEM, ale také na akcích, kde s činností spolku seznamujeme veřejnost, jako například NightRun, Ostrava na kolečkách, para hokej a další,“ dodal Stanislav Kupčík z Colliery SRDCEM.

Za 10 let existence „ZAME grantů“ huť podpořila celkem 523 projektů v regionu. Rozdělila mezi ně téměř 7 milionů korun, které pomohly více než 70 000 obyvatelům Moravskoslezského kraje.

(ab) Zdroj: Arcelormittal Ostrava