V HUTI ARCELORMITTAL PROBÍHÁ TÝDEN ZDRAVÍ

Po několik let v největší ocelářské a těžařské skupině ArcelorMittal Ostrava a.s. probíhá týden zdraví, který se letos uskuteční od pondělí 10. září do pátku 15. září. Pracovníci se mohou přihlásit na několik bezplatných vyšetření kůže a prsou. Společnost nabízí mimo výcvik doporučeného pohybového režimu také masáže nebo sportovní činnosti. O zdraví pečuje každým rokem několik tisíc zaměstnanců.

„Týden zdraví je v huti oblíbený, každý rok se zapojí několik tisíc pracovníků, což svědčí o tom, že naši zaměstnanci mají zájem o udržování dobré kondice a chtějí vést zdravý životní styl,“ říká Jiří Michálek, ředitel pro bezpečnost a zdraví ArcelorMittal Ostrava.

Zaměstnanci nejen huti ArcelorMittal Ostrava, ale také její dceřiné společnosti se mohou těšit na celotýdenní aktivity spojené s pečováním o zdraví. V ostravské huti se již dávno zaměřují na prevenci onemocnění a snaží se podporovat zdravý životní styl, aby onemocnění neměly šanci vůbec vznikat.

Zaměstnanci si mohou nechat vyšetřit kožní znaménka, nebo absolvovat vyšetření prsou ultrazvukem. Většina pracovníků ani neví, jak se při práci má správně sedět nebo pohybovat s ohledem na zdraví, proto jsou připraveny výcviky zdravého sedu i stoje a správného pohybového režimu při práci. K dispozici budou masáže nebo funkční zkoušky ochranných pracovních pomůcek. Se zdravým životním stylem souvisí i stravováni. Zaměstnanci proto vyzkoušejí zdravější alternativy běžného jídla. Zdravý týden zakončí tradiční fotbalový turnaj, kdy proti sobě hrají jednotlivé závody huti.

Ochrana zdraví je v huti spojena s dodržováním bezpečnostních pravidel nejen na pracovišti. V průběhu týdne se v areálu bude měřit rychlost a proběhnou kontroly vybavení cyklistů. Program bude pokračovat i o víkendu, kdy je pro děti zaměstnanců připraven Den otevřených dveří u hasičského záchranného sboru huti s ukázkami techniky a zásahu hasičů.

(ab) Zdroj:www.ostrava.arcelormittal.com