V Divadelní ulici vznikne nové divadlo

Sehnat lístky na atraktivní představení Národního divadla moravskoslezského (NDM) začíná být problém. Do budoucna by ho měla řešit připravovaná adaptace bývalého výstavního pavilonu G na výstavišti Černá louka právě pro divadelní účely. Ta by současně umožnila rozšířit zázemí pro soubory NDM, zejména pokud jde o odpovídající zkušebny.

Jak informoval náměstek primátora pro oblast kultury Zbyněk Pražák, na Černé louce díky rekonstrukci málo využívaného pavilonu o rozloze 36 krát 42 metrů a výšce mezi šesti a devíti metry vznikne jednak nový hrací prostor pro všechny soubory NDM, tedy operu, činohru, balet a operetu/muzikál, jednak chybějící prostor pro chybějící zkušebnu, jejíž velikost by byla adekvátní velikosti obou stávajících jevišť NDM v divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona. Uleví se tak přetíženosti divadelních budov a provozu NDM se znatelně odlehčí. V  současné době se zpracovává příslušná studie, realizace investice v celkovém objemu zhruba 60 milionů korun by měla začít v příštím roce před prázdninami.

„Je ale docela možné, že některé práce, například bourací, začnou už letos,“ upozornil náměstek Pražák. Jak připomenul, pavilon G stojí v ulici, která nosí název Divadelní. „Takže se zdá, že naši předci předvídali budoucí určení pavilonu už při jeho výstavbě,“ dodal s úsměvem.

(rj) text: Ostrava.cz, foto: René Stejskal

Zdroj: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/v-divadelni-ulici-vznikne-divadlo