V centru města začaly přípravy na Ostravské Vánoce

Foto: Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o.

Na Masarykově náměstí v Ostravě odstartovala stavba stánků a Vyhlídkového kola, a to v rámci příprav na letošní ročník Ostravských Vánoc. Ty odstartují v sobotu 25. listopadu slavnostním rozsvícením živého vánočního stromu a potrvají až do 1. ledna 2024.

Bezmála 50 stánků s dárkovým zbožím i gastro sortimentem, stánek pro zbrusu nový dřevěný betlém a první díly Vyhlídkového kola. Právě tyto objekty začali dnes realizátoři Ostravských Vánoc spolu s dodavateli umisťovat na Masarykovo a Jiráskovo náměstí, jež se i v letošním roce stanou dvěma ze scén této oblíbené akce. „Veškeré přípravné práce do detailu plánujeme tak, abychom spolu s dodavateli stihli postavit všechny scény s dostatečným časovým předstihem. Vzhledem k tomu, že počasí může být v tomto období už nejisté, počítáme také s drobnou rezervou,“ vysvětluje koordinátor stavby za Černou louku, s.r.o. Jiří Šimon.

vánoce 2

Návoz stánků, který provádějí pracovníci Technických služeb městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, potrvá jeden den, pak bude probíhat jejich připojení na elektřinu. „Stánkoví prodejci se budou v dřevěných prodejních stáncích zabydlovat až bezprostředně před startem akce. Někteří z nich možná otevřou už v předvečer startu Ostravských Vánoc, tedy v pátek 24. listopadu,“ upřesňuje Šimon.  Stavba oblíbeného Vyhlídkového kola pak potrvá skoro čtrnáct dnů, právě ta je nejvíce závislá na počasí a povětrnostních podmínkách. „Vyhlídkové kolo bude v provozu od 25. listopadu a opět bude mít také bezbariérovou kabinu,“ doplňuje mluvčí Ostravských Vánoc Pavlína Merendová.

V tomto týdnu začne také stavba Vánočního kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. To bude pro návštěvníky Ostravských Vánoc opět provozovat společnost SAREZA. „Provoz Vánočního kluziště začne rovněž v sobotu 25. listopadu a potrvá do 1. ledna 2024, kdy skončí novoročním bruslením. Vstup na ledovou plochu bude pro návštěvníky opět zdarma, zpoplatněné zůstává půjčovné bruslí, tučňáků pro začínající bruslaře a broušení bruslí,“ uzavírá Pavlína Merendová.

Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 25. 11. 2023 do 1. 1. 2024 na čtyřech scénách. Veškeré informace o programu a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz.

(nm)