V areálu městské nemocnice byly modernizovány další budovy

Centrální sklad, Lékařská pohotovostní služba a autodílna Městské nemocnice Ostrava (MNO) prošly modernizací. Cílem bylo snížit jejich energetickou náročnost. Celkové náklady projektu se vyšplhaly na 47,8 milionu korun. Na modernizaci přispěje Evropská unie 40 % ze způsobilých nákladů projektu ve výši 15,5 milionu korun. Realizátorem prací byla firma STASEKO PLUS.

Modernizací jsme snížili energetickou náročnost budov. Díky zateplení střešních a obvodových plášťů, novým oknům, dveřím a vratům se konečná spotřeba energie pro jejich vytápění sníží o 43 %,“ řekl ředitel MNO Petr Uhlig.

Pětipodlažní budova Lékařské pohotovostní služby byla dokončena na počátku 80. let minulého století. Od té doby neprošla zásadnější rekonstrukcí. Její modernizace spočívala v sanaci a zateplení stávajícího obvodového pláště, generální opravě střechy a bezbariérové rampy. Nové je zábradlí u rampy, hromosvody na střeše i fasáda nadzemních podlaží. Sokl objektu je z dekorativní mozaikové omítky.

Modernizován byl také centrální sklad Městské nemocnice Ostrava. Dvoupodlažní objekt, který byl vybudován na přelomu 70. a 80. let minulého století, byl rekonstruován poprvé. Také v tomto případě došlo k zateplení střešního a obvodového pláště, výměně všech oken a dveří. Demontovány byly ocelové okenní mříže, na střeše jsou nové hromosvody. Novou fasádu získala nadzemní podlaží objektu, sokl je z dekorativní mozaikové omítky. Opraveny byly také venkovní podlahy ramp. Její volné okraje byly rovněž opatřeny novým zábradlím.

Finanční prostředky na realizaci byly poskytnuty z fondu pro rozvoj MNO, ve kterém je aktuálně 406 milionů korun.

Projekt je realizován s finanční podporou EU z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí – prioritní osa 5 Energetické úspory.

(nm)