Usvědčit jej pomohly až kamery

Uplynulé úterý nad ránem se díky pozornosti obsluhy kamerového systému podařilo strážníkům v Ostravě-Vítkovicích na zastávce Mírové náměstí zadržet mladého muže, který si svou agresi vybíjel na světelné reklamě a skleněných výplních této zastávky.

V úterý 20. prosince krátce před čtvrtou hodinou ranní si strážník obsluhující kamerový systém na zastávce Mírové náměstí v Ostravě-Vítkovicích všiml podezřelého chování mladého muže.

Mladý muž nejprve „vysklil“ čtyři skleněné výplně zábradlí zastávky. Následně si svou agresi vybíjel opakovanými kopy na světelné reklamě umístěné na zastávce.

Když se mu kopy nepodařilo světelnou reklamu poškodit, své dílo zkázy dokonal prostřednictvím kovového odpadkového koše, který do této světelné reklamy vhodil.

Strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta po krátké chvíli ještě na místě činu zadržela později zjištěného 23letého muže.

Na místě se tento muž strážníkům k poškození zastávky a světelné reklamy nedoznal. To učinil až posléze na základě sdělení, že celé jeho počínání je zaznamenáno na kamerách městského kamerového systému.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu si zadrženého muže i celou věc převzali kolegové z Policie České republiky.