Uspokojoval se na lavičce v parku

Foto: Městská policie Ostrava

Uplynulou sobotu krátce po jedné hodině ranní strážníci zadrželi v Bezručově sadu v Moravské Ostravě muže, který se sexuálně uspokojoval na lavičce v parku.

Podivného chování muže v parku si hodinu po půlnoci všiml strážník obsluhující kamerový systém. Později zjištěný 49letý muž nejprve bloumal parkem a poté se usadil na jedné z laviček.

Po nějaké chvíli, kdy pozoroval své okolí, si stáhl kalhoty pod úroveň kolen a začal onanovat. Ihned po tomto zjištění vyslal na místo strážník obsluhující kamerový systém nejblíže situovanou hlídku, která na místo dorazila do pár minut.

Jakmile muž spatřil přicházející členy hlídky, rychle si oblékl kalhoty a v klidu zůstal sedět na lavičce. Při probíhající kontrole totožnosti pak 49letý muž strážníkům tvrdil, že na místě pouze sedí, neobnažoval se a už vůbec se neuspokojoval.

Jeho tvrzení však „ztratilo na síle“, jakmile se od strážníků dozvěděl, že jeho pohyb v parku i jeho následné konání bylo monitorováno kamerami.

Svým jednáním se dopustil hrubé neslušnosti na místě veřejně přístupném. Vzhledem k tomu, že byl podezřelý ze spáchání trestného činu, byl strážníky omezen na osobní svobodě a předán kolegům z Policie České republiky.

(nm)