ULICE GEN. SOCHORA JE JEDNOSMĚRNÁ. LIDÉ ZÍSKALI NOVÁ PARKOVACÍ MÍSTA

Ulice Gen. Sochora je jednosměrná. Foto: Martin Otipka

Více parkovacích míst. To byl hlavní argument pro zjednosměrnění ulice Gen. Sochora v úseku od Sportovního centra Fajne po ulici Jaselskou. Díky této úpravě vzniklo pětašedesát nových stání pro automobily.

Od poloviny června už řidiči projedou ulicí Gen. Sochora pouze v jednom směru. A to od Sportovního centra Fajne po křižovatku s ulicí Jaselskou. Vjezdy do ulice Gen. Sochora zůstávají obousměrné. Jednosměrka je jedním z nástrojů, který umožňuje získat v lokalitě více parkovacích míst.

„S úspěchem se tato metoda používá v celém světě. Díky této jednoduché úpravě jsme schopni získat dost nových míst. První takovou vlaštovkou v Porubě je ulice Gen. Sochora. Tam je deficit parkovacích míst obrovský a je dán i blízkostí krytého bazénu a Sportovního centra Fajne. Místní dlouho volali po nějakém řešení a zjednosměrnění jim přineslo pětašedesát nových stání přímo na silnici. Mohou je využívat bez obavy, že budou pokutováni za špatné parkování, jak tomu bylo dosud,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.

Směr jízdy Poruba zvolila po konzultacích s dopravní policií. A společně s ní hledá i další podobná místa. „Věřím, že zjednosměrnění se osvědčí a postupně takový provoz zavedeme i v dalších místech Poruby,“ dodal místostarosta Miroslav Otisk.

(nm)