Tréninky s přívalem energie ve Středisku bojových umění v Ostravě – Hrabůvce

Středisko bojových umění najdete v Ostravě – Hrabůvce na ul. Tlapákova 17a. Provozovatelem je Český svaz Wa-tejitsu (ČSWABU), který působí v Ostravě již od roku 1992.

V kurzech karate, sebeobrany Wa-te jitsu, kickboxu, kobudo, čchi kung a tai chi Český svaz Wa-te jitsu nabízí zajímavý koncept výuky, který je určený pro děti, juniory, ale i pro dospělé. Na kurzech se vytváří unikátní podmínky tréninku pro rozvoj svalstva v celém těle, pro zdraví a vnitřní energii čchi.

„V sebeobraně Wa-te jitsu je hlavním cílem učinit člověka zdravým, cíl, který je dostupný všem bez rozdílu věku. Pokud je Vaším hlavním cílem zdraví je nutné dostat čchi do stavu nazývaného Číňany tsung, což je schopnost čchi cirkulovat kompletně celým tělem, a to je možné pouze při správném provádění technik bojových umění.“ říká Jan Vasilenko, 10. dan, expert Českého svazu Wa-te jitsu a hlavní instruktor, oceněný mnohokrát domácími i zahraničními organizacemi. Myslete také na to, že provádění stále stejných cviků přestane po určité době přinášet výsledky, proto je trénink okinawské sebeobrany Wa-te jitsu výborný pro tělo, protože rozvíjíte různé druhy svalstva, které jsou při normálním pohybu zcela nečinné.

Kurzy vedou zkušení trenéři I. a II. třídy FTVS Univerzity Karlovy a mistři světa. Správná technika cvičení, kterou Vás trenér naučí, se Vám dlouhodobě vyplatí. „Ten, kdo cvičí špatně, bohužel končí spíš u fyzioterapeuta,“ dodává Ing. Jana Riplová, 7. dan, zástupce hlavního trenéra. Svou sílu vybudujete pomocí cvičení s vlastní vahou, či s dalšími pomůckami. „Sval je metabolicky aktivnější než tuk, a proto spalujete nadbytečné kalorie, i když odpočíváte“, dodává Jan Vasilenko, jehož svěřenci např. v roce 2015 vybojovali 7 světových a evropských titulů. Závodníci ČSWABU vždy měli úspěchy nejenom na domácí půdě, ale i v Německu, Švédsku, Itálii, Řecku, Severním Kypru, Španělsku a v mnoha dalších zemích.

Cvičení vnitřních bojových umění pod vedením instruktorů Českého svazu Wa-te jitsu ve Středisku bojových umění podporuje celoživotní vitalitu a ohebnost až do vysokého věku. Proto může cvičení sloužit jako užitečný doplněk k jakémukoliv programu dlouhověkosti.

Vpusťte si do života čerstvý vítr, proud energie, která rozhýbe to, co dlouho stálo na jednom místě. Stačí mu otevřít dveře do vašeho života a přihlásit se. Podrobné informace ke kurzům najdete na www.watejitsu.eu

(nm)