Trenérova vítězná premiéra: Baník – Slovácko 3:1

Nástup na lavičku Baníku vyšel trenéru Pavlu Hapalovi skvěle! Baník poprvé pod jeho vedení získal všechny tři body. Porazil totiž Slovácko 3:1!

Baník začal utkání velmi aktivně. Diváky rozehřály dvě dobré individuální akce Jiřího Fleišmana, které sice gólem neskončily, ale naznačily ofenzivní nastavení Slezanů. V 5. minutě rozběhl protiakci Nemanja Kuzmanovič, krásně poslal do běhu Ladislavu Almásimu, který se náhle ocitl sám před gólmanem Nguyenem a chladnokrevně vnějším nártem zakončil – 1:0.

Hosté byli nuceni přidat na obrátkách, ale Baník zvýšil skóre. Gigli Ndefe ve 26. minutě rozehrál po pravé straně přímý kop na rozběhnutého Nemanju Kuzmanoviče, ten poslal zprava přízemní míč na malé vápno, a tam byl nejrychleji Srdjan Plavšič, jenž zblízka trefil pod břevno.

Brzy nato mohli hosté snížit. K hlavičce se dostal Libor Kozák, Jan Laštůvka jeho pokus bravurně vytáhl zpod břevna na roh.

A o chvíli později si Kozák naběhl mezi obránci Baníku pro zajímavou přihrávku, před malým vápnem mu ale míč z nohy v kritické chvíli uskočil a Jan Laštůvka míč pohodlně lapil.

Zápas pak ovlivnily dva fauly Jana Kalabišky. V rozmezí dvou minut hasil dvakrát rodící se nebezpečí v podobě brejku Baníku velmi hraničním faulem, dvakrát za to viděl žlutou kartu, a po té druhé musel ve 38. minutě ze hřiště.

Ve 45. minutě se na hranici malého vápna prodíral do zakončení Ladislav Almási. Nakonec svého strážce přetlačil, dokázal vypálit, byl už ale hodně z úhlu a minul.

První nebezpečnou situaci ve druhé půli zařídil Daniel Tetour. On to byl, kdo na polovině Slovácka obral u postranní čáry o míč jednoho z hráčů soupeře, poslal balon před šestnáctku Nemanjovi Kuzmanovičovi, jenž se uvolnil a ze sedmnácti metrů vypálil. Jeho tečované střela ovšem skončila mimo. Byl z toho roh, po němž se v šestnáctce Slovácka dostal ke střele Daniel Tetour, na malém vápně tečoval jeho pokus Ladislav Almási mimo dosah Nguyena, ale také bohužel těsně vedle levé tyče jeho branky.

Pak ale přišla slabší pasáž Baníku a hosté toho využili. V 56. minutě zahrozil Milan Petržela, jeho střelu Jan Laštůvka vyrazil. O malou chvíli později byl ve vynikající pozici na malém vápně Kozák, jeho ránu na poslední chvíli zablokoval Michal Frydrych. Hosté zahrávali roh, Petržela jej kopnul k bližší tyči, tam si naskočil Stanislav Hofmann a hlavou snížil.

Dvougólový náskok mohl Baníku vrátit Laco Almási, Nguyen mu jeho nebezpečnou hlavičku z malého vápna dokázal vyrazit.

Oslabení hosté se snažili o vyrovnání a do hry Baníku se malinko vmísil neklid. Tomu však učinil v 84. minutě přítrž Filip Kaloč, a to nanejvýš stylově. Vše začalo u Srdjana Plavšiče, který nacentroval. Jeden ze zadáků Slovácka míč vyhlavičkoval před šestnáctku. Tam číhal Filip Kaloč, který padající míč napálil levačkou z voleje a Nguyen neměl proti jeho ráně šanci zasáhnout – 3:1!

_________________________________________________________________________

Sestavy: FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour (65. Buchta) – Cadu (65. P. Jaroň), Kuzmanović (77. Boula), Plavšić (90. Klíma) – Almási (65. Tijani). 1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Břečka, Kalabiška – Daníček, Havlík (86. Trávník) – Petržela (77. Doski), Kohút (67. Siňavskij), Holzer (86. Tomič) – L. Kozák (67. Mihálik).