Tragický požár bytu ve Slezské Ostravě

V nedělních ranních hodinách byl na krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášen požár bytu ve Slezské Ostravě, části Hrušov. K požáru domu byly ihned vyslány tři jednotky hasičů. I přes rychlý zásah hasičů má tento požár jednu oběť.

V 6:48 hod. ráno byl nahlášen požár v domě v ostravské části Hrušov. Na místo události byly ihned vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy spolu s kolegy z jednotky dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice. Na místě zasahovaly cekem tři cisternové automobily. Hasiči lokalizovali požár během dvaceti minut, jeho celkovou likvidaci ukončili až krátce před desátou hodinou ranní.

Hasiči na likvidaci požáru použili dva vodní proudy a během zásahu vyvedli z domu dvě osoby. Během zásahu byla nalezena další osoba, která již ale nejevila známky života a její stav byl neslučitelný se životem.

Hasiči na odvětrání kouřem zasažených prostor nasadili přetlakovou ventilaci. Po zlikvidování celého požáru bylo místo zásahu předáno k dalším úkonům přítomné Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na základny.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru.

(ab)