TISÍCÍ MIMINKO V MĚSTSKÉ NEMOCNICI

Městská nemocnice Ostrava přivítala 1000 miminko, holčičku Magdalénu. FOTO: Městská nemocnice Ostrava

V Městské nemocnici Ostrava se 9. srpna narodilo letošní již tisící miminko. Magdaléna Vítečková přišla na svět pět minut před jedenáctou hodinou. Po narození měřila 48 centimetrů a vážila 3350 gramů.

Maminka Barbora z Děhylova si porodnici v Městské nemocnici Ostrava nevybrala náhodou: „Už jsem v této porodnici rodila svou první dcerku a vlastně všichni mí blízcí jsou narozeni na Fifejdách, takže je to taková naše srdeční záležitost.“ U porodu nechyběl ani partner Honza. Doma se na Magdalénku těší i starší sestřička Terezka.

„Jsem velmi rád, že mohu pogratulovat ke krásné holčičce, přeji pevné zdraví, ať vám malá dělá jen radost. A zároveň jménem oddělení Gynekologie a porodnictví děkuji, že jste si k porodu vybrala právě naši nemocnici,“ jako první mamince popřál a předal kytici primář oddělení Gynekologie a porodnictví MUDr. Marek Ožana. „Děkuji celému zdravotnickému personálu našeho oddělení, všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za každodenní náročnou a obětavou práci, díky které je naše porodnice tolik oblíbená a počet porodů má rok od roku stoupající tendenci,“ dodal primář Marek Ožana.

Vzhledem k množství maminek, které si porodnici na Fifejdách vybírají, lze předpokládat, že se i letos počet porodů za rok přehoupne přes magickou hranici 1600.

(nm) Zdroj: Město Ostrava