STŘELBA V OSTRAVSKÉ FAKULTNÍ NEMOCNICI

Policisté od rána 10. prosince 2019 zasahují ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde se střílelo. Ministr vnitra Jan Hamáček  potvrdil ČTK, že incident má několik obětí. Výstřely se ozvaly dnes po sedmé hodině ranní. Ministr uvedl, že na místě zasahují speciální policejní jednotky včetně Útvaru rychlého nasazení a policejního vrtulníku. Podle informací ČTK střílel neznámý pachatel na jedné z nemocničních ambulancí.

„Ostravané ve chvíli, kdy by si měli užívat klidu adventní doby, prožívají jedny z nejhorších okamžiků ve své novodobé historii. Několika rodinám se dnes nevrátí domů jejich blízcí. Soucítíme s nimi, aktuálně jednáme o pomoci, kterou rodinám poskytneme, včetně pomoci finanční, i když si uvědomujeme, že žádná pomoc nemůže zmírnit jejich bolest. Naši městští strážnici jsou samozřejmě zapojeni do akce jako součást složek integrovaného záchranného systému a poskytují potřebnou součinnost na základě požadavků velitele zásahu,“  řekl primátor Ostravy Tomáš Macura. který aktuálně míří do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Ostravský magistrát doporučujeme všem, aby svůj pohyb jak ve veřejných budovách tak na veřejných prostranstvích do dopadení pachatele omezili na nezbytné minimum. Posílena byla ostraha všech magistrátních objektů. Totéž bylo doporučeno vedení jednotlivých městských obvodů. Ochranu objektu zpřísnila také Městská nemocnice Ostrava.

Aktuální on-line informace najdete například na webu České televize: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3000440-v-ostravske-nemocnici-se-strilelo-zasahuje-policie a také na stránkách České tiskové kanceláře (ČTK)

10:55 EDIT: Policie po půl jedenácté oznámila, že se muž, po kterém pátrala v souvislosti se střelbou v ostravské nemocnici, zřejmě zastřelil. Nalezla auto, ve kterém odjel. Útok měl šest obětí, další dva lidé jsou zraněni, jeden z nich je ve vážném stavu. Podle ředitele nemocnice to byl takzvaný tichý střelec, začal střílet bez varování.

Zdroj: Město Ostrava