Strážníci začali s kontrolami chatových a zahrádkářských oblastí

Foto: MPO Ostrava

S příchodem zimního počasí a koncem sezóny řada zahrádkářů a chatařů zazimovala své chaty a chatky. Takovéto dlouhodobé nepřítomnosti majitelů chat a chatek mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.

V těchto dnech proto ostravští strážníci realizují preventivní bezpečnostní opatření zaměřené na kontrolu zahrádkářských a chatových oblastí v katastru územního obvodu Ostrava-Jih.

Cílem této preventivní akce je přesvědčit se, zda objekty nenesou známky vloupání. Pozornost strážníků bude rovněž zaměřena na zajištění těchto rekreačních objektů proti vstupu nevítaných návštěvníků a rovněž i na případný pohyb závadových osob v těchto lokalitách.

V plánu tak mají strážníci zkontrolovat více než 7 vytipovaných zahrádkářských a chatových oblastí v územním obvodu Ostrava-Jih.

Do akce jsou kromě běžných strážníků zařazeni rovněž strážníci psovodi a strážníci hipologové se svými čtyřnohými parťáky.

Po ukončení tohoto opatření se strážníci budou i nadále zaměřovat na zahrádkářské a chatové oblasti na území statutárního města Ostravy a provádět zde nepravidelné kontroly v rámci běžného výkonu služby.

Majitelům chat a zahradních chatek strážníci doporučují:

• Uvnitř ani vně objektu neponechávat cenné věci.
  • Objekt zajistit řádným uzamčením, uzavřením oken, okenic či mříží.
  • K zajištění objektu využít některou z forem elektronické ochrany.
  • Chatu či chatku navštěvovat po dohodě se sousedy v nepravidelných intervalech.
  • V případě pohybu podezřelé osoby v zahrádkářské či chatové oblasti volat tísňovou linku Městské policie Ostrava 156.

(nm)