STRÁŽNÍCI NASADÍ O SILVESTROVSKÉ NOCI VÍCE HLÍDEK

souvislosti s ohňostrojem musí Ostravané počítat s drobnými dopravními omezeními. Foto: Lukáš Kaboň

Na silvestrovskou noc jsou připraveni strážníci, hasiči i záchranáři. Řidiče a cestující čekají dvě omezení v souvislosti s ohňostroji.

Zdravotnická záchranná služba MSK posiluje během silvestrovské noci službu na operačním středisku. „Máme také připravené posilové výjezdové osádky v příslužbě,“ informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby MSK Roman Gřegoř. Hasičský záchranný sbor předpokládá větší počet výjezdů a bude postupovat podle poplachových plánů.

Na Silvestra zvýší Městská policie Ostrava počet hlídek v místech s větším výskytem lidí, převážně ve Stodolní ulice a jejím okolí, na Masarykově a Prokešově náměstí, na Hlavní třídě a Alšově náměstí. Kromě běžných hlídek nasadí i operativní oddíl. Ve službě bude celkem 82 strážníků. Svůj postup ostravská městská policie koordinuje s Policií České republiky.

Silvestrovský ohňostroj připravuje obvod Slezská Ostrava. Uskuteční se o půlnoci před slezskoostravskou radnicí. Bezpečnostní agentura zajistí bezpečnost a dostatečný odstup diváků od odpaliště. Městská policie uzavře na 10 minut Těšínskou ulici pod radnicí.

Obvod Ostrava-Jih pořádá tradičně 1. ledna u kruhového objezdu v ulici Dr. Martínka  od 18 hodin novoroční ohňostroj.  Cestující a řidiči musí počítat s přibližně hodinovou uzávěrou kruhového objezdu a ulice Dr. Martínka. Před a po ohňostroji budou spoje MHD posílené.

(nm) Zdroj: Město Ostrava