STAROSTOU MĚSTSKÉHO OBVODU MORAVSKÁ OSTRAVA A PŘÍVOZ JE PETR VESELKA

Radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. l Zdroj: Archiv MOAP

V pondělí 15. listopadu byl na 2. mimořádném zastupitelstvu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz zvolen starostou Petr Veselka z hnutí ANO 2011, který dosud působil jako radní centrálního obvodu. Již druhé volební období je také zastupitelem města Ostravy i zastupitelem městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Dosavadní starostka Zuzana Ožanová odstoupila z funkce 8. listopadu, a to s účinností od 9. listopadu. Důvodem bylo obhájení mandátu poslankyně v Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR „Před nominací na kandidátku jsem členům našeho hnutí ANO sdělila, že v případě svého zvolení již nebudu kumulovat funkce a rezignuji na funkci starostky. Komunální politiku ale neopouštím, zůstanu členkou zastupitelstva,“ uvedla Zuzana Ožanová s tím, že i nadále bude hájit zájmy obvoduv němž žije.

Svůj domov má v centru Ostravy, konkrétně na sídlišti Šalamouna, i nově zvolený starosta Petr Veselka, který zde žije již skoro třicet let. Problematika městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz je mu proto velmi blízká. V minulosti aktivně podporoval například rezidenční parkování a vznik nových parkovacích míst, participativní rozpočet a intenzivně se zajímá také o bezpečnost v obvodu a další oblasti.

„Velmi si cením práce, kterou pro obvod vykonala Zuzana Ožanová i celá koalice na radnici, a rád bych na ni navázal. Uvědomuji, že to nebude vůbec jednoduché. K postu starosty přistupuji s respektem a pokorou a vím, že za všemi metami, kterých se současnému vedení podařilo dosáhnout, stojí nejen jejich značné úsilí, ale i kvalitní práce mnoha úředníků, na které jsou dennodenně kladeny nelehké úkoly, zvlášť v posledních měsících, kdy práci významně komplikuje koronavirová situace. Jejich profesionality a zkušeností si velmi vážím a jsem rád, že jsou i oni nedílnou součástí týmu na radnici. Věřím, že společnými silami zvládneme mnohé. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz je velmi dobré místo pro život a stojí za to o něj intenzivně pečovat a bez přestání ho rozvíjet,“ řekl nově zvolený starosta Petr Veselka.

(nm) Zdroj: Město Ostrava