STARÁ GARDA V DERBY TĚSNĚ PROHRÁLA

Série neporazitelnosti skončila. Stará garda Baníku podlehla v tradičním silvestrovském derby Vítkovicím 3:4 a po sedmi letech znovu zakusila v závěrečném souboji roku hořkost prohry.

Baníkovcům na poslední chvíli vypadli ze sestavy René Bolf a Karel Kula a na umělé trávě Městského stadionu jim nepomohlo ani rychlé dvougólové vedení, o které se už v první čtvrthodině postaral ve vápně pohotový Libor Žůrek. Domácí celek v utkání hraném na 2×35 minut manko ještě do přestávky srovnal, a to paradoxně zásluhou baníkovského odchovance a nováčka v derby Daniela Rygela.

Za stálého drobného deště se ve druhé půli Baník ještě jednou a naposledy dostal gólově napřed, když v 55. minutě se prosadil tradiční „silvestrovský“ střelec Václav Daněk. Ale soupeř, který oproti minulým ročníkům omladil sestavu, tentokrát vydržel kousat až do poslední minuty a druhý poločas zápasu zvládl lépe. Rozhon v 60. minutě nejprve vyrovnal a za další čtyři minuty přidal z pokutového kopu i rozhodující branku.

Baník tak ve čtrnáctém derby starých gard po sedmi zápasech bez porážky musel sklonit hlavu.

„Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme určitě nechtěli prohrát, na druhé straně takový je fotbal. Vítkovice měly omlazený mančaft s nižším věkovým průměrem. Mohlo to dopadnout i pro nás, ale oni si za tím šli a my to tak musíme vzít,“ řekl Václav Daněk.

„Vedli jsme brzy dva nula a vypadalo to, že by to mohlo být celkem v klidu, ale trochu nás dorazila poslední minuta prvního poločasu, kdy Vítkovice vyrovnaly. Druhý poločas byl otevřený, dal jsem gól a vypadalo, že bychom mohli vyhrát, ale Vítkovice zvýšily úsilí, začaly nás napadat, vyrovnaly po krásném gólu. Nakonec daly vítězný gól v penalty.“

Výsledek:

Vítkovice – Baník 4:3 (2:2)

Branky: 60. a 64. z pen. Rozhon, 17. a 35. Rygel – 7. a 14. Žůrek, 55. Daněk. Rozhodčí: Svatonský. Diváci: 600.

Sestavy:

Vítkovice: A. Twardzik – Zajíc, Freisler, Martinčok, Kutty, Harazim, Levčík, Valenčin, Rygel, Derych, Baránek, Mydlo, Rozhon, Kovář, Trval, Langer. Trenéři: Dunaj, Vlk, Kalus.

Baník: Bernady – J. Zajaroš, Antalík, Drozd, Veselý, Staš, Šlachta, Kiša, Tchuř, Pěcháček, Čáp, Knapp ml., Vrťo, Daněk, Žůrek, Korytář, P. Zajaroš ml. Trenéři: Galásek, Gürtler, Kosňovský.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava