Speciální technika z Ostravy zasahuje na dvou ucpaných místech Bruntálska

Vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb Demag/Terex a kontejnerová mobilní dílna se vydaly ve středu 5.2.2020 z domovské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) na pomoc hned dvěma uvízlým kamionům ve sněhu na silnici číslo 11 – prvnímu ve Václavově u Bruntálu a druhému přímo na okraji Bruntálu ve směru na Opavu.

Obě uvíznutí se obešla bez zranění, ale silnice I/11 byla na obou uvedených místech několik hodin zcela neprůjezdná. Silniční dopravu odkláněla (či dosud odklání) Policie ČR.

Ostravská technika nejprve přijela před středečním polednem do Václavova u Bruntálu. Hasiči museli před vyprošťováním kamionu, který se roztáhl do šířky celé dvouproudé silnice, zasypané sněhem. demontovat několik pruhů bočních svodidel, cca 10 metrů. Spolupracovali zde hasiči z druhého výjezdu z bruntálské stanice HZS MSK. Ve 14:30 hodin se vyproštěný kamion podařilo nastartovat, ten bez cizí pomoci odjel a celá silnice byla zprůjezdněna.

Po vytažení kamionu přejíždějí ostravští profesionální hasiči do Bruntálu na „opavskou“ stranu, kde na ně čeká kamion, který skončil pravými koly v příkopu, hlavně tahač. Nedá se kolem něj bezpečně projet, protože hrozí nebezpečí převrácení a musí jej přidržovat hasičská vozidla. Ta jej nedokázala vytáhnout, kamion se při této snaze stále více nakláněl.

Na silnou ostravskou výpomoc tam čeká první výjezd bruntálské stanice HZS MSK. Až pak se bude moci technika i s obsluhou vrátit zpět na základnu do Ostravy-Zábřehu, doufám, že ještě za světla…

(ab)