Špatně parkující auta blokují popeláře

Přes šedesát tisíc špatně zaparkovaných aut ročně v Ostravě brání ve svozu odpadu. Kromě centra města, kde k nejproblematičtějším místům patří například křižovatka ulic Veleslavínovy a Husovy, mívají řidiči sběrných vozů často problém projet ulicemi ostravských sídlišť, k nimž patří například sídliště Dubina, sídliště Výškovice, oblast kolem ulice Patrice Lumumby v Zábřehu nebo dvorní části Hlavní třídy v městském obvodu Poruba.

Pokud řidiči OZO nemohou danou ulicí kvůli špatně zaparkovaným vozidlům projet, nemohou být ani vyprázdněny kontejnery v ní umístěné. Lidé žijící v těchto lokalitách si pak stěžují na přeplněné kontejnery. Společnosti OZO Ostrava pomáhá s řešením těchto potíží Městská policie Ostrava. Strážníci se při výkonu služby zaměřují především na místa, kde špatně parkující vozidla ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu, průjezdnost pozemních komunikací nebo zabraňují v dopravní obslužnosti, tedy i v odvozu komunálního a separovaného odpadu.

(nm) zdroj: Město Ostrava, www.ostrava.cz