Sobotní duel SLOVÁCKO – BANÍK

Stimulován výhrou nad silným Jabloncem a v relativním klidu – Baník se k druhému utkání sezony na Slovácko může vypravovat bez nervů. V poměrně čerstvé paměti však ještě přežívá ani ne rok starý výprask 2:5, který baníkovci v Uherském Hradišti utrpěli v podzimní části minulé sezony. Sobotní duel se bude hrát od 17:00.

Baník je proti Slovácku zvyklý sbírat body v pravidelném rytmu, to ale v uplynulém ročníku vůbec neplatilo. Po vysoké prohře venku Baník soupeři odevzdal všechny body v únoru i doma a porážkou 1:2 na Městském stadionu katastrofálně zahájil jarní boj o záchranu.

Trenér Bohumil Páník se ale už k nevyvedeným utkáním vracet moc nechce. „Vždy je lepší dívat se dopředu, co nás čeká. Už bych se k tomu dále nevracel,“ prohlásil muž, jehož tým má aktuálně šňůru šesti ligových zápasů bez prohry a 315 minut bez inkasované branky.

Současnost je i proto daleko příznivější. Vydřené vítězství nad kvalitním Jabloncem přináší navíc i větší psychickou pohodu. „Budeme muset hodně běhat a být důrazní, protože Slovácko je herní soupeř. Má tam hodně hráčů, kteří se neustále nabízejí a chtějí míč. Chtějí přehrát soupeře držením míče a vším, co k fotbalu patří,“ tvrdí Bohumil Páník.

Slovácko do sezony vstoupilo prohrou 1:2 na Bohemians 1905, podle kouče Baníku si ale zasloužilo za výkon zabodovat. „Ve druhé půli byli vynikající, drželi míč a měli gólové situace, které na rozdíl od soupeře nedali. Troufnu si říct, že to byla nezasloužená prohra. O to více teď budou chtít, ale my musíme pokračovat v agresivním týmovém výkonu,“ konstatoval Bohumil Páník.

Baník dlouhodobě není komplet: netrénují dlouhodobě zranění Petr Breda a Bronislav Stáňa, méně vážné problémy léčí Václav Procházka a Robert Hrubý. Od týmu se navíc ve čtvrtek odpojil Dyjan Carlos de Azevedo, který odešel na hostování do Paris FC. „Jsou tam nějaké bolístky, ale máme široký kádr, tohle k tomu patří,“ doplnil Bohumil Páník.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava