Smékal hattrickem setnul Vrchovinu

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Středeční dohrávku v Novém Městě na Moravě zvládla třetiligová záloha Baníku znamenitě. Díky klasickému hattricku Daniela Smékala porazila domácí Vrchovinu 3:0 a v tabulce si polepšila na třetí místo. Na druhou Kroměříž nyní ztrácí čtyři body, na první Hlučín sedm.

Baník na Vysočině nastoupil v mladé sestavě a bez záložníka Dominika Holaně, který byl za vyloučení v nedělním utkání proti Uničovu potrestán jednozápasovým distancem, a poločas hledal klíč na soupeřovu obranu. Hned v úvodní desetiminutovce měl několik možností, ale nakonec trvala ostravská jalová snaha pětapadesát minut. Až po necelé hodině marného dobývání hosty konečně vysvobodil Daniel Smékal, který v 56. minutě poprvé pokořil brankáře Šmídu.

Domácí defenzíva povolila, a pak už se baníkovcům mohlo hrát přece jenom lépe. Zvlášť když už v 66. minutě Smékal přidal svou druhou branku a osm minut před koncem zkompletoval čistý hattrick. Aktuálně je tak na 18 gólech a v tabulce střelců na děleném druhém místě za jednadvacetigólovým Chwaszczem z Kroměříže.

STATISTIKY:

Poločas: 0:0
Branky: 57., 68. a 82. Smékal. Rozhodčí: Denev – Julínek, Nápravník. ŽK: Batelka, Šmída, Nečas, Duda – Smékal, Elekana, Říha.