Slavnosti pivovaru Ostravar. Známe všechny kapely.

Slavnosti pivovaru Ostravar jsou festivalem plným skvělého piva a hudby. Organizátoři letos v unikátních prostorách, kudy kráčela pivovarská historie, postaví dvě hudební scény. Ostravar stage a Mustang stage se od sebe budou lišit stejně jako piva, která tyto dvě značky reprezentují.

 

Ostravar Stage sází hlavně na známá jména

Ostravar stage bude tradičně hlavní scénou letošních Slavností, a protože ostravský pivovar na tradice hodně dbá, v programu se objeví hlavně samá známá jména. Po čtyřech letech se na Slavnosti vrací bosenský uragán Dubioza Kolektiv, Divoký Bill hlásí návrat dokonce po 9 letech a tvrdit muziku budou opět Pipes And Pints. Nováčkem na Slavnostech bude kapela Jelen, která dokáže rozezpívat každé publikum.

 

VYHRAJTE VSTUPENKY NA SLAVNOSTI !!!

Co si takhle zasoutěžit a získat vstupenky?
Máte jedinečnou šanci !! Magazín Naše Město a Pivovar Ostravar pro Vás připravil soutěž
o 4 vstupenky. Stačí odpovědět na otázku a odeslat do redakce.

Jak tedy soutěžit?

1. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:  Kolik let Pivovar Ostravar oslavil v  předminulém roce ?

Své odpovědi posílejte na: redakce@nase-mesto.cz do 12.6.2019. Výherce vylosujeme večer a výherce budeme kontaktovat mailem. Na jednu osobu je možné
získat pouze dvě vstupenky.

Dubioza Kolektiv

Dubioza Kolektiv

Bosenská senzace. Na světových pódiích předvádí tahle sedmičlenná parta strhující vystoupení plné balkánské energie a národnostní sounáležitosti. Při vystoupeních Dubiozy všichni tančí, skákají, pobíhají, točí se dokola, smějí se a zpívají. Dubioza Kolektiv dokáže pokaždé rozdovádět celé publikum. Od méně než desetiletých až po zasloužilé seniory. Skvělé finále na Ostravar Stage a vlastně celých letošních Slavností Ostravaru.

 

Divokej Bill

FOTO: Supraphon – Radka Budská

Folk rocková kapela Divokej Bill s frontmanem Vencou Bláhou se na pódium Slavností vrací po 9 letech. A bude to velkolepý návrat. Divokej Bill totiž patří ke kapelám, o kterých platí: čím starší, tím lepší. Letos v lednu odehráli Billové zatím svůj nejlepší koncert před vyprodanou O2 arénou a své skvělé představení se chystají v Ostravaru zopakovat.

Divokej Bill je headlinerem Ostravar Stage v pátek ve 21.00.

Jelen

www.jelenmusic.cz

Zapomeňte na okázalost a kouřové efekty. Jelen je kapela, která si pro svůj hudební příběh zvolila civilnost a kupodivu jí to funguje skvěle. Skvělí muzikanti na čele s charismatickým frontmanem Jindrou Polákem píší písničky, které už po pár letech stačily zlidovět. O tom se jiným může jen zdát. Lepší start mít Ostravar stage v sobotu odpoledne nemohla.

Mňága a Žďorp

Foto: Wikipedie

Mňága a Žďorp je již po tři desetiletí živoucí legendou české hudební scény a etalonem opravdovosti. Frontman Petr Fiala má pořád energie na rozdávání a v rukávu spoustu hitů, které nikdy nezevšední a které díky své jednoduchosti a nadčasovosti dokáží rozezpívat všechny generace.

Pipes And Pints

Pipes And Pints získali s novým zpěvákem Travisem O’Neilem z Irska novou energii a chuť zabrousit i do jiných hudebních žánrů než jen punk rock. Dudy, které se staly symbolem kapely, však pochopitelně zůstávají.

UDG

Kapela UDG dorazí do Ostravaru po velkém klubovém turné, kterým skupina oslavila 20 let na české hudební scéně. Můžete se těšit na chytlavý melodický pop rock a velké pódiové představení. Kapela umí neuvěřitelným způsobem pracovat s publikem, vtáhnout je do atmosféry a vždycky něčím překvapit.

Voxel a Pokáč

V Ostravaru se na pódiu potkají dva osobití písničkáři, jejichž doménou je hra na kytaru. Voxel a Pokáč. Voxel dlouhá léta vystupoval sám, ale letos si k sobě na pódium bere celou kapelu. Navíc vystoupí se svým dlouholetým textařem Pokáčem, kterému se říká Jarek Nohavica YouTube doby. To proto, že píše vtipné a nápadité texty, ze kterých tryská sarkasmus, ironie a nadsázka. Ne náhodou má půl roku dopředu vyprodaný koncert ve Fóru Karlín…

Nespoutaná Mustang Stage

Mustang stage nabídne stejně jako pivo, které tato scéna reprezentuje, velkou nespoutanost. Pokud toužíte objevovat pořád něco nového, můžete se těšit na rap, elekropop, balkán, metal, house i pop a hvězdy jako Marpo nebo Mydy Rabicad.

Marpo

Foto: www.marpo.com

Jeden z nejúspěšnějších českých rapperů. S kapelou Troublegang loni málem zbourali pražskou O2arénu. Autentická rapová show, při které ze sebe můžete rituálně setřást nánosy civilizace.

Mydy Rabycad

Elekropop světové kvality. Mydy Rabycad je v zahraničí nejžádanější česká kapela současnosti. Na světových podiích prorazila s electroswingem a jeho mixem s elektronikou, kterému se říká glamtronic. Mydy Rabycad dnes hrají na největších světových hudebních festivalech a producentem jejich posledního alba s názvem M.Y.D.Y. bylo Red Bull Studio v Berlíně. Tohle bude opravdová lahůdka.

Gaia Mesiah

Syrový sound, drzý zpěv, nespoutaný projev. Tahle dívčí trojice s australským baskytaristou Joshem Stewartem to mí pořádně rozjet a dokáže plně rozvibrovat vaše emoce. Kapela letos vydala novou desku Excellent Mistake s excelentní hudbou plnou zajímavých hudebních zlomů.

Cocotte Minute

Jedna z nejlepších klubových kapel současnosti. Bubny, basy, kytary, brutální smrtící pogo. A až zazní první tóny písně Veď mě, ženský začnou ječet a omdlívat. Vystoupení, které nezanechá jen škrábance na zádech, ale i stopu v srdci.

Mr. Loco

Horkokrevná kapela Mr. Loco s frontmanem Filipem Flusserem. Je složená z hudebníků několika národností. Výtečná kombinace balkánského folklóru s prvky latiny, reggae, ska a hip hopu. Těšte se na pozitivní energií a letní pohodovou atmosféru.

Skyline

Skyline vždycky jsou, byli a budou hlavně koncertní kapelou. Mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party. Sázejí na drum’n’bass, house nebo pop a dokáží roztančit publikum jako nikdo jiný. Za svá živá vystoupení získali hned několik cen v kategoriích Dance/Hip hop a Electronic Music. Skyline vystupují nejen v Česku, ale mají za sebou i turné po Polsku a koncerty v Německu, Portugalsku, Anglii, Francii, nebo  Holandsku.

Phatlip

Phatlip to je energická rap nu-metalová bomba z východních Čech. Kapelu charakterizují přísně střižené kytarové riffy, české texty dvou skvěle se doplňujících raperů a nekompromisně šlapající rytmika.

 

Obecné informace

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V předminulém roce oslavil 120 let od svého založení. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.