Slavnosti Ostravaru plné zábavy a novinek

Foto: Ostravské slavnosti

V pátek a v sobotu se v areálu ostravského pivovaru uskuteční v pořadí devatenácté Slavnosti pivovaru Ostravar. Poprvé za devatenáct let vznikne v areálu pivovaru vedle tradičních hudebních scén samostatná pivní scéna, která bude zahrnovat první pivní diskuzní fórum, pivní workshopy a ochutnávku piva z legendárního tanku číslo 94.

Letošní ročník Slavností pivovaru Ostravar se zapíše do historie jako ročník s první samostatnou pivní scénou. Díky rozšíření pivního programu čeká na návštěvníky v průběhu dvou dní celkem 44 hodin zábavy, a to je nový rekord Slavností.

VYHRAJTE VSTUPENKY NA SLAVNOSTI !!!

Co si takhle zasoutěžit a získat vstupenky?
Máte jedinečnou šanci !! Magazín Naše Město a Pivovar Ostravar pro Vás připravil soutěž 
o 4 vstupenky. Stačí odpovědět na otázku a odeslat do redakce.

Jak tedy soutěžit?

1. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:  Kolik let Pivovar Ostravar oslavil v  předminulém roce ?

Své odpovědi posílejte dnes do 15:00 na: redakce@nase-mesto.cz. Výherce vylosujeme večer a výherce budeme kontaktovat mailem. Na jednu osobu je možné
získat pouze dvě vstupenky.

První pivní scéna

„Každoročně zaznamenáváme zvýšený zájem návštěvníků o pivní program. Proto jsme šli tomuto trendu naproti a vytvořili samostatnou pivní scénu, která zdvojnásobí pivní zážitky na Slavnostech Ostravaru,” říká brand manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. První pivní scéna nabídne kromě tradičních komentovaných prohlídek tři nové programové body.

První pivní diskusní fórum

„Chtěli jsme na Slavnostech vytvořit samostatný programový blok, který bude dále šířit pivní vzdělanost a kulturu, bude sledovat aktuální pivní trendy doma i ve světě a bude platformou pro diskusi i sdílení informací. ” vysvětluje dál Cieciotková.

Pivní workshopy

Další novinkou letošních Slavností budou pivní workshopy, na kterých se bude zkoušet a ochutnávat a degustovat. Na programu bude celkem 5 typů workshopů. Škola čepování, Umění degustace, Jak se rodí pivo, Strážci piva a jídla nebo párování piva a jídla.

Ochutnávka z legendárního tanku číslo 94

V ležáckém sklepě pivovaru Ostravar najdete celkem 178 ležáckých tanků o objemu od 175 do 300 hektolitrů a Ostravar tady má zásoby piva na několik týdnů dopředu. Ale není tank jako tank. V ležáckém tanku číslo 94 uchovává Ostrava podle legendy nejvyzrálejší a nejlepší pivo. Návštěvníci Slavností budou mít poprvé ochutnat pivo z tanku, z něhož degustovali pivo primátoři, hejtmani, hudební hvězdy, sportovci, novináři, filmaři a podle pamětníků pivo z tanku číslo 94 miloval třeba i oblíbený ostravský herec Karel Vochoč.

Na čepu premiérově speciál Taros

Ostravský pivovar využije pivního svátku nejen k prezentaci první pivní scény, ale také k představení své velké letošní novinky. Vylepšené dvanáctky mladých ostravských sládků. Kromě ní budou mít lidé možnost ochutnat také nejnovější speciál ze spilky Taros, oblíbená piva Mustang a Černou Barboru nebo Ostravar Originál.

Nové pivo, jak to už u druhé generace ostravských speciálů ze spilky bývá, opět dostalo jméno po hřebci z dostihové stáje. Tentokrát je to Taros a je synonymem elegantního vzhledu, za kterým se skrývá temperament a osobitá dominance. Taros je třináctistupňový spodně kvašený speciál. Je uvařený tak, aby vyzdvihl všechny přednosti českého piva. Ostravští sládci se při přípravě nového piva nebáli opět použít nové chmely. „Tentokrát jsme sáhli po ušlechtilé odrůdě žateckého chmele Harmonie, která Tarosovi přiřkla příjemnou vyrovnanou hořkost. Díky nově použitému chmelu velmi harmonickou sladovou chuť s jemně hořkým nádechem,” říká vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter.

Pestrá hudební scéna

Hudební scéna bude tradičně rozdělena na 2 stage. Hlavní Ostravar Stage nabídne samá známá jména. Hlavními headlinery jsou v pátek Divokej Bill a v sobotu bosenská Dubioza kolektiv. Mustang stage s přivítá také zajímavé kapely. Marpo, sobotní headliner Mustang Stage, se už nechal slyšet, že lepší mejdan než na Slavnostech v sobotu lidé rozhodně nenajdou.

V ceně lístku půllitr piva na uvítanou

Dvoudenní program se 44 hodinami skvělé zábavy přijde na 390 Kč a vstupenky jsou ještě stále k dispozici na www.ostravar.cz/vstupenky nebo na goout.net a také na Pivní pohotovosti nebo v Ostravských informačních centrech. Kromě dvoudenních lístků lze za 250 korun pořídit i jednodenní vstupenky. V ceně vstupného mají návštěvníci Slavností starší 18 let tradičně půllitr piva Ostravar 12 na uvítanou zdarma. (iv)

Kompletní program Slavností pivovaru Ostravar

První pivní  scéna / Pátek a sobota

První diskusní scéna / besedy se zajímavými hosty v prostorách pivovarského muzea

Pivní workshopy / 5 zajímavých pivních workshopů na různých místech areálu

Ochutnávka z legendárního tanku číslo 94

Komentované prohlídky s ochutnávkou piva

Ostravarna / exkluzivní koncept pravé ostravské hospody

Ostravar Stage / Pátek

16:55 Voxel a Pokáč, 19:00 UDG, 21:00 Divokej Bill

Ostravar Stage / Sobota

15:05 Jelen, 17:00 Pipes&Pints, 18.50 Mňága a Žďorp (OS), 21:00 Dubioza kolektiv

Mustang Stage / Pátek

16:05 Skyline, 18:10 Mydy Rabycad, 20:00 Gaia Mesiah

Mustang Stage / Sobota

14:10 Mr.Loco, 16:05 Phatlip, 17:55 Cocotte Minute, 19:50 Marpo

(iža)