Šlápněte do pedálů a udělejte něco pro své zdraví !!!

Udělejte něco pro své zdraví a zároveň pomozte mamince z Ostravy, která si poranila míchu a je upoutána na lůžko. Stačí, když ve čtvrtek 3. srpna našlapete na stacionárním kole jeden kilometr. Maminka dostane z rozpočtu města Ostravy na každý našlapaný kilometr stokorunu. Dobročinná akce je součástí cyklomaratonu, kterého se účastní tým ostravského magistrátu.

Tým ostravského magistrátu pod názvem „Ostrava 750!!!“ se první srpnový týden účastní spolu s dalšími 31 týmy z celé republiky cyklomaratonu.  Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. V každém družstvu je jeden handicapovaný sportovec – v případě Ostravy je to téměř nevidomý Tomáš Kráčalík. Patronkou týmu je 35letá Miluše Bundilová z Ostravy, která si na konci května po pádu z kola zlomila žebra, lopatku a poškodila míchu. Maminka dvou dětí, 9leté Miriam a 5letého Matyáše, je květinářka a má ráda rekreační sport. V současné době je v péči nemocnice Motol v Praze. Ostravské patronce na nákup rehabilitačních pomůcek přispěje nejen Ostrava darem z rozpočtu města, ale také členové týmu.

Patronce Milušce může pomoct také veřejnost. Ve čtvrtek 3. srpna od 10 do 18 hodin budou před obchodním centrem Forum Nová Karolina umístěna dvě stacionární kola – jedno pro ostravskou patronku, druhé pro patrona týmu Moravskoslezského kraje.  Každý, kdo usedne na stacionární kolo a „ujede“ jeden kilometr, přispěje jednomu z patronů, kteří potřebují pomoc. Každý ujetý kilometr se totiž promění ve stokorunu, kterou ze svého rozpočtu věnují svým patronům město Ostrava nebo MSK.

(nm) text a foto: Ostrava.cz