Sladké tajemství je místo výtečných sladkostí a pohody v Ostravě.

Foto: Oslavte se svou drahou polovičkou svátek zamilovaných něčím výjimečně dobrým! 😋 Vychutnejte si společně zákusek v podobě našeho tradičního valentýnského srdíčka, uvnitř kterého se skrývá jemná a neodolatelná jahodová náplň.

Sladké tajemství není jen cukrárna a kavárna. Je to příběh, kde se kříží rodinné tradice a vášeň k pečení, říká Renáta Svěntková. Možná už jste někdy prošli kolem cukrárny Sladké tajemství v ostravském obchodním centru Koksovna a ani si neuvědomili, že se v tuto chvíli nacházíte pár kroků od místa, kde můžete zažít ty nejlepší kouzelné okamžiky plné výtečných sladkostí a pohody v Ostravě. Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o poukaz na skvělou kávu a jedinečný zákusek.

Sladké tajemství totiž není jen cukrárna a kavárna. Je to příběh, kde se kříží rodinné tradice, vášeň k pečení z kvalitních surovin a překrásný interiér. To vše proto, abyste hned poté, co pohodlně zaparkujete své auto na jednom ze stovky volných stání, vpluli dovnitř a dostali dokonalý sladký zážitek, nebo lahodnou snídani s fantastickou kávou.

FOTO uvodní
Foto: Majitelka cukrárny, Renáta Svěntková, první z prava.

Majitelka cukrárny, Renáta Svěntková, se narodila v Ostravě, kde úspěšně vystudovala Vysokou školu báňskou. Jejím osudem se ale nakonec stala pracovitost a láska k pečení, což zdědila po své mamince, cukrářce. „Po letech strávených v oboru účetnictví a výchově tří dětí jsem se rozhodla jít trochu jinou životní cestou. Z počátku jsem se však specializovala jen na pečení vánočního cukroví. O velké cukrářské výrobě jsem tehdy nepřemýšlela,“ říká paní Renáta.

_________________________________________________________________________

SOUTĚŽ O POUKAZ NA SKVĚLOU KÁVU A ZÁKUSEK DO KAVÁRNY A CUKRÁRNY SLADKÉ TAJEMSTVÍ.  

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, kde se nachází Sladké tajemství. Správnou odpověď zašlete na mail: inzerce@nase-mesto.cz  

_________________________________________________________________

Její umění vykouzlit z kvalitních surovin dokonalé cukroví však obdivovaly stovky spokojených zákazníků. Byli to právě oni, kdo tak dlouho pokládal otázky, zda si mohou koupit něco dobrého během celého roku, až padlo rozhodnutí věnovat se cukrařině naplno a otevřít si podnik s nádherným prvorepublikovým interiérem.

387765790_291095333718513_6478405518228311316_n
Foto: Potěšit se díky tomu můžete dobrotami, které jsou bez jakýchkoliv falší a zahrnují pravé máslo, vanilku, ořechy, mandle, čokoládu, nugát a další poctivé ingredience.

Tak se zrodilo Sladké tajemství. Když se ho ale pokusíte trochu poodhalit, hned si všimnete speciální chuti všech dezertů, za kterou může naprostá absence umělých přísad. Potěšit se díky tomu můžete dobrotami, které jsou bez jakýchkoliv falší a zahrnují pravé máslo, vanilku, ořechy, mandle, čokoládu, nugát a další poctivé ingredience. Vše je připravováno podle tradičních rodinných receptů tak, jak je známe od našich babiček. Finální dokončení dezertů je pak provedeno podle nejžhavějších trendů tak, jak si žádá trh.

DSC05124
Foto: V nabídce mají zhruba padesát originálních dezertů, z nichž polovina je přirozeně bez lepku.

„V nabídce máme zhruba padesát originálních dezertů, z nichž polovina je přirozeně bez lepku. Vlastně máme přímo celou vitrínu bezlepkových zákusků,“ říká s úsměvem paní majitelka, která má už od dětství ze všeho nejraději čokoládovou likérovou špičku. Ta místní vás na první pohled zaujme velmi trendy vzhledem.

O své oblíbené vánoční cukroví stálí zákazníci po otevření velké cukrářské výroby samozřejmě nepřišli. Před Vánoci se zde peče hned patnáct druhů cukroví. Objednat si ho stihnete i vy, pokud se k tomuto kroku rozhodnete do 30. listopadu.

Foto - Sladké Tajemství 3
Foto: Dokonalý podnik s nádherným prvorepublikovým interiérem, to je Sladké tajemství, kde se budete cítit jako opravdové hvězdy.

Tím jsme ale nabídku Sladkého tajemství zdaleka nevyčerpali. V místě, kde všechny výrobky dělá a servíruje usměvavý personál, si od samého rána dávají schůzky byznysmeni. Snídaňové menu zde totiž skýtá nabídku od vajíček na několik způsobů, až po sladké lívance. Nechybí ani klasické chlebíčky a kanapky vlastní výroby, které Sladké tajemství, tak jako dezerty, dodává třeba do hotelů a okolních kaváren. Výběr je bohatý a překvapit umí jak sezonní nabídka snídaní a dezertů která se pravidelně mění, tak zmrzlina vlastní výroby s nečekanými příchutěmi.

Ve Sladkém tajemství se hned budete cítit jako doma. Podnik je ideálním místem pro všechny příležitosti, od rodinných oslav až po neformální obchodní schůzky. Není výjimkou, že se zde na rodinné oslavně objeví dokonce některý známý český zpěvák, aby oslavenci zazpíval. Opulentní prostor 8 krát 25 metrů k větším akcím přímo vybízí, tanec nevyjímaje.

Už teď je jisté, že jednou pobočkou příběh Sladkého tajemství neskončí. Paní majitelka nám totiž prozradila, že od ledna začíná budovat svou další kavárnu s cukrárnou, a to v podobně zajímavé lokalitě s výbornou dostupností a pohodlným parkováním. „V místě kde bude nová pobočka, je už teď kavárna, do které dodáváme sortiment. Její majitel nám prostory na přelomu roku přenechá. Po úpravě interiéru do našeho stylu chceme místo znovu otevřít v březnu 2024,“ říká paní Renáta s tím, že má také v plánu rozšířit svůj výrobní tým o nové kreativně založené lidi.

FOTO 4
Foto: Sladké tajemství

Pokud se budete chtít ve Sladkém tajemství zastavit, v pracovní dny tady mají otevřeno od 7:00 do 19:00 hodin, zatímco o víkendu je podnik otevřený od 8:00 do 19:00. Pokud hledáte krásné místo a dokonalý zážitek, zavítejte sem. V pátek večer zde plánují prodloužit otevírací dobu. V nabídce v tu chvíli bude skvělé víno a lahodné tapas. To je přece skvělá příležitost, jak strávit chladné večery v příjemné atmosféře, co myslíte?

Objednávky a své přání na dobroty:  +420 731 649 599, objednavky@sladketajemstvi.cz

(raš)