Skvělé programy pro celé rodiny ve ski resortu. Kopřivná bude žít Olympiádou!

Ski areál bude během Olympiády plný zábavy. Foto: Naše Město

V Kopřivné pod Pradědem se připravují na zimní olympijské hry velmi poctivě. Od 9. do 25. února budou v tomto malebném resortu pod Pradědem probíhat závody, soutěže a kulturní program pro celou rodinu. Celý resort bude žít Olympiádou.

Na velké LED obrazovce můžete sledovat každý den všechny naše sportovce v Pchjongčchangu, tak vám neuteče během pobytu na horách žádná „naše“ medaile. Užívat si můžete také aktivně s celou rodinou, nová šestisedačková lanovka vás pohodlně přepraví na sjezdovky. Vybrat si můžete mezi dvěma, pustíte se dolů poklidnou rodinnou modrou a vychutnáte si krásných 1350m, anebo otestujete zbrusu novou červenou, její délka je 920m.

Během Olympiády se bude na této sjezdovce i závodit.  Foto: Naše Město
Během Olympiády se bude na této sjezdovce i závodit. Foto: Naše Město

Pro všechny, kdo by rádi začali s lyžemi nebo snowboardem, jsou k dispozici kvalifikovaní instruktoři a vybavení si půjčíte na místě. Pokud vás lyžování omrzí, vyzkoušejte snowboard, nebo si jen tak pro zábavu skočte do obří nafukovací matrace „Big Air Bag“, tato atrakce je v provozu v zimě i v létě.

Když se žije olympiádou, tak se musí také závodit. Připravený bude obří slalom a závodit budou též vyznavači snowboardu. Proběhnou ukázky freestylu a k vyzkoušení budete mít například skiaply nebo kiting. Rozhodně si nenechejte ujít program Horské služby a ukázky jejich techniky. Pro malé sportovce se chystá speciální dětská olympiáda se spoustou zajímavých závodů a velkou spoustou medailí a diplomů.

To zdaleka není všechno. Co zajímavého si připravil resort Kopřivná ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pro návštěvníky Jeseníků? Vyhrát můžete vstupenky na Olympijský festival v Ostravě. Hned v pátek 9. února od 19 hodin proběhne koncert kapely Mirai přímo ve Ski Areálu Kopřivná. V dalších dnech vystoupí například O5 a Radeček, Turbo nebo Buty. Hudební program doplní zábavná a aktivní představení pro děti s Jájou a Jinálkem nebo Klauny z Balónkova.

Kopřivná má nejmodernější lanovku na světě. Foto: Naše Město

Kopřivná má světovou špičku. Za více než 100 milionů korun pořídil absolutní technologický klenot, tu nejmodernější a nejbezpečnější odpojitelnou šestisedačkovou lanovku, kterou bylo možno na světě vůbec získat. Nastupování nikdy nebylo tak komfortní, sedačka téměř zastaví, změří si vás a zvedací podesta i ty nejmenší vyzvedne do vyhřívaných komfortních křesel. Vysoko polstrované sedačky jsou kvůli protivětru ve značné rychlosti lanovky kryty tzv. bublinou.

Nová sjezdovka je ke všemu vyzbrojena nejmodernějším zasněžovacím systémem na světě a osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Každý večer si tak můžete plnými doušky užívat kouzlo večerního lyžování na obou sjezdovkách, osvětlených unikátně z obou stran. Děti jistě ocení snowtubing, bezpečně oddělenou část svahu pro bobování nebo sáňkování a také několik bezplatných dětských atrakcí jako skákací hrad, různé skluzavky, průlezky a trampolíny na dalších místech areálu.

Užijte si zimní Olympiádu aktivně, bavte se a fanděte – Kopřivná pod Pradědem je to správné místo, jak si ji naplno vychutnat. Veškeré informace k programu najdete na webových stránkách www.koprivna.cz a na facebooku Kopřivná resort.

(iza)