Šest hasičských jednotek likvidovalo požár lesního porostu v Petřvaldu, byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen při požáru lesa na ploše přibližně 100 x 100 metrů v Petřvaldu na Karvinsku.

Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena pět minut po půl páté odpoledne, k zásahu byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Slezská Ostrava a Orlová a spolu s nimi dobrovolní hasiči z Petřvaldu, Rychvaldu, Radvanic a Šenova.

U jednoho z obchodních domů v Petřvaldu bylo v průběhu zásahu zřízeno čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody.

Šíření požáru se podařilo zastavit hodinu po ohlášení, celkem bylo k obklíčení zasažené plochy a likvidaci nasazeno sedm vodních proudů.

Požár byl zlikvidován deset minut po půl sedmé večer, na místě byla do setmění ponechána místní dobrovolná jednotka na dohled a kontrolu.