SDÍLKO SE BUDE KONAT POTŘETÍ. TENTOKRÁT U DUHY

Již dvakrát proměnila netradiční akce s názvem Sdílko porubský veřejný prostor. Otevře ho návštěvníkům i letos, a to od 29. dubna do 19. května. Tentokrát u obchodního centra Duha na osmém obvodě. Tradičně se na ní prezentují místní podnikatelé, netradiční výrobky, ale i neziskové organizace nebo třeba strategické projekty obvodu.

Sdílko nabídne prostor pro jednodenní až dvoudenní prezentaci místních prodejců, výrobců nebo designérů, kteří nabízejí zajímavé a nevšední služby či produkty. Vítány jsou rovněž spolky nebo neziskové organizace. Poprvé se Sdílko konalo v roce 2016 na Hlavní třídě, o dva roky později se uskutečnilo na Alšově náměstí a letošní třetí ročník bienále se pořadatelé rozhodli umístit k obchodnímu centru Duha, kde radnice v budoucnu plánuje rozsáhlou úpravu veřejného prostoru.

Vystavující se prezentují v takzvaných pop-up expozicích. Jedná se o krátkodobé pronájmy komerčních prostor, na jednom místě se střídají různí obchodníci. Stejně jako v minulosti obvod pro prezentací účastníků využije prosklené moduly, které se promění v dočasné prodejny. Akce se letos uskuteční od 29. dubna do 19. května.

Princip pop-up expozice, nečekaného překvapení obyvatel na místech, kterými denně procházejí, se při minulých ročnících Sdílka osvědčil. I letos Sdílko nabídne možnost se na chvíli zastavit, prohlédnout si nabídku zajímavých produktů nebo se zapojit do workshopů. Návštěvníci se také budou moci interaktivní a zábavnou formou seznámit s důležitými projekty, které městský obvod v blízké době plánuje.

Zájemci se mohou registrovat do 15. února na webu www.sdilkoporuba.cz. Účastnický poplatek pro prodejce je 500 korun za den. Pokud zájemce bude na Sdílku prezentovat svou činnost formou doprovodného programu, je účast zdarma.

(ab) Zdroj: Město Ostrava