RYCHLOU FINANČNÍ POMOC OD MĚSTA ZÍSKALO TÉMĚŘ OSM SET OSTRAVSKÝCH PODNIKATELŮ

Přes 12 mil. Kč je k dnešnímu dni vyplaceno místním podnikatelům, kterým byla Radou města schválena žádost o finanční dar do výše 20 tisíc korun.

„Zatím jsme zvládli projednat 946 žádostí o tuto podporu –  schváleno bylo 788 žádostí. Zbytek žádostí byl vyřazen především z důvodů duplicity podané žádosti, vlastnického podílu jiného žadatele, likvidace nebo konkurzního řízení,“ říká náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Finanční pomoc má cílit na akutní potřeby menších podnikatelů, kteří ji využívají na úhradu mezd zaměstnanců, zálohy služby a energie, nájemné apod. O tento finanční dar do 20 tis. Kč mohou žádat menší podnikatelé s ročním obratem do 6 milionů Kč, kteří mají provozovnu na území města Ostravy. Podrobnější informace k celé sérii opatření na pomoc místním podnikatelům naleznete zde.

(nm)