Růžová kola jdou na dračku

Sdíleným růžovým kolům se v Ostravě daří.

Sdíleným růžovým kolům v Ostravě se opravdu daří. K dispozici je už 45 míst (z původně plánovaných 39), kde si kola můžete půjčit. Přibyla další dvě místa – stanice – Nová Karolina Park (před Hello bank) a před Minikinem kavárna v Kostelní ulici.

Nejvytíženější jsou tradičně stojany na Masarykově a Smetanově náměstí. Systém v Ostravě patří k nejvytíženějším a tedy nejúspěšnějším v České republice. Spolu s Prahou patří naše metropole na vrchol pomyslného žebříčku mezi sedmi městy, kde Rekola systém provozují.

Společně s provozovatelem služby zhotovuje ostravská radnice informační letáčky, které jsou k dostání v pobočkách OIS, a také základní informace o ježdění na růžových kolech, které lidé najdou ve formě jednoduše pochopitelných obrázků přímo na stojanech.

Pro ty, kteří jezdí na sdílených kolech často, se nabízí možnost předplatného. Na rok se dá pořídit za 1199 Kč (cca 150 Kč za měsíc), za tuto cenu předplatitel získá nepočítaně jízd do 60 minut, a to nejen v Ostravě, ale i dalších městech, ve kterých Rekola systém provozují.

Pokud jste si půjčili růžové kolo, které má problém, nahlaste závadu do aplikace. Nejezděte na vypuštěných kolech, používejte stojánek, nezhasínejte světla a zamykejte před jízdou zámek k řídítkům, aby se nerozbil,“ upozorňují provozovatelé.

(iv)