RT TORAX Group koupila trofejní administrativní budovu Nová Karolina Park v centru Ostravy

Foto: Forum Nová Karolina

Právě v těchto dnech byl dokončen prodej významné administrativní budovy v Ostravě s názvem Nová Karolina Park. Novým majitelem budovy se stala ostravská investiční skupina RT TORAX Group. Dosavadní majitel a developer budovy, koncern PASSERINVEST, označil transakci jako jednu z největších realitních transakcí roku.

Budova byla při transakci oceněna investičním yieldem odpovídajícím kvalitě nemovitosti představujícím nový benchmark trhu. Jsme rádi, že tuto trofejní kancelářskou budovu získala investiční skupina RT TORAX Group, která v ostravském regionu dlouhodobě působí,“ hodnotí prodej Ondřej Plocek, finanční ředitel PASSERINVEST Group, a.s.

Moderní šestipatrová administrativní budova se nachází na hlavní ostravské třídě 28. října, v blízkosti Masarykova náměstí. Je považována za pomyslnou „bránu“ do nově urbanizované městské čtvrti, lokality Karolina, směrem z historického centra města Ostravy. Architektonicky výjimečná budova je postavena dle návrhu architektů Víta Másla a Davida R. Chisholma ze studia CMC Architects a byla dokončena v roce 2013.

Budova Nová Karolina Park disponuje celkem 30 400 m² pronajímatelných ploch a je zde 280 podzemních parkovacích stání. Ke konci roku 2020 byla budova obsazena z 95 %. Z hlediska velikosti pronajatých prostor mezi nejvýznamnější nájemníky patří společnosti ABB, Verizon, Česká spořitelna, Stora Enso, AXA Assistance, Brose CZ, BNP Paribas, UniCredit Bank a Raiffeisenbank.

Vedle faktu, že je budova obsazena stabilními nájemci předních firem v regionu je pro nás důležité, že svou koncepcí, architekturou a šetrností dle certifikace BREEAM podporuje naší strategii investovat do rozvoje a budoucnosti Ostravy“ uvedl Tomáš Häring, Partner & CEO, RT TORAX Group.

Obrovským aktivem celého projektu je jeho jedinečná lokace, skvělá dostupnost a občanská vybavenost okolí. Městská struktura bloků a ulic přiléhajících čtvrtí se promítla do koncepce pobytového vnitrobloku na hranici mezi novým a starým městem. V těsné blízkosti projektu se nachází obchodně-zábavní centrum Forum Nová Karolina. RT TORAX Group v této oblasti plánuje výstavbu výškové budovy dle návrhu předního architektonického studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers

Ostrava a zvláště oblast Nové Karoliny zůstává středem našeho zájmu. Investice do projektu Nová Karolina Park je pro nás strategická. Tuto lokalitu máme v plánu dále rozvíjet. Nedávno jsme získali jeden z posledních pozemků, kde připravujeme výjimečnou multifunkční výškovou budovu, která se stane nejen dominantou města Ostravy, ale také nejvyšší budovou v České republice.“ uvedl dále Tomáš Häring.