Rozbil skleněnou výplň a pokusil se o útěk

Uplynulý pátek 29. července strážníci vyjížděli na základě oznámení občana k rozbité skleněné výplni zastávky ve Slezské Ostravě na ulici Těšínská, kterou měl poškodit neznámý mladý muž a společně s další ženou poté z místa odejít. Při jeho následném dopadení se muž pokusil o útěk.

Strážníci po příjezdu na místo skutečně zjistili poškození skleněné výplně zastávky. Osobu, kterou popsal oznamovatel a která měla způsobit škodu, včetně jejího doprovodu však na místě činu nenalezli.

Hlídka proto požádala o pomoc strážníka obsluhujícího kamerový systém. Ten po vytěžení kamerového systému vysledoval ústupovou cestu podezřelých osob. Informaci o směru pohybu podezřelých osob a jejich popisu pak předal hlídkám v okolí.

Pátráním po horké stopě se zanedlouho podařilo hlídce strážníků nedaleko místa činu objevit dvojici odpovídající popisu.

Jakmile později zjištěný 25letý muž uviděl přijíždějící hlídku, vydal se ihned na útěk do parku. Daleko však neutekl. Druhá hlídka, která se rovněž nacházela v blízkém okolí, muže na útěku po zákonné výzvě zadržela.

Později zjištěná 30letá žena, která se pohybovala s mužem na místě činu, strážníkům potvrdila, že její přítel skutečně rozbil skleněnou výplň zastávky. Podezřelý muž se k poškození skleněné výplně zastávky rovněž doznal. K samotnému poškození uvedl, že směrem ke skleněné výplni zastávky hodil svůj batoh a tato následně praskla.

Poškozením skleněné výplně o rozměru 100 x 130 cm způsobil škodu ve výši 5000,- Kč. Vzhledem k výši škody se tak bude muž ze svého jednání zpovídat u příslušného správního orgánu, kde byla celá věc strážníky oznámena.

(ab)