Rouškomaty se instalují v Ostravě

Začala na prvních místech v Ostravě instalace automatů se zdravotnickým materiálem. V úterý je postupně zaplní roušky, respirátory, jednorázové sterilní ochranné rukavice a dezinfekční gely.

Nejpozději ve středu budou k dispozici na celkem 21 místech ve městě včetně nabízených položek. Sortiment produktů bude pravidelně doplňován a aktualizován podle situace na trhu.

Jsem rád, že se nám v této nelehké době podařilo sehnat do Ostravy další možnost pro občany, jak si opatřit ochranou pomůcku nebo dezinfekční gel,“ uvedl předseda Sboru starostů Aleš Boháč.

Čtyři automaty budou umístěny v obvodu Slezská Ostrava – u budovy úřadu, u Základní školy Bohumínská, u kulturního domu v Heřmanicích a u budovy bývalé hasičské zbrojnice v Muglinově.

Další čtyři budou k dispozici v obvodu Ostrava-Jih – na náměstí, u podchodu u Venuše, na Náměstí SNP a v prostoru před prodejnou Albert u zastávky MHD Antonína Poledníka.

Po dvou výdejních zařízeních budou mít v obvodu Radvanice a Bartovice, ve Vítkovicích před radnicí a na Náměstí Jiřího z Poděbrad, v Porubě u Floridy a na Alšově náměstí. Po jednom v Polance nad Odrou, Martinově, ve Staré Bělé, ve Svinově a dále v Hrabové, v Mariánských Horách a jeden v Třebovicích. Umístěny budou nejčastěji u radnic v obvodech, na náměstích nebo u zdravotnického střediska.

„Prioritou společnosti Batist Medical je ochrana a bezpečnost lékařů, zdravotnického personálu a veřejnosti. Tímto způsobem prodeje se dostáváme blíž právě k veřejnosti a pomáháme chránit její zdraví. Ve spolupráci s městy jsme vybrali nejfrekventovanější místa, aby produkty byly dostupné co největšímu počtu obyvatel,“ říká Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical.

Dostupný, bezpečný a moderní způsob prodeje zdravotnického materiálu pro veřejnost na frekventovaných a strategických místech v Ostravě realizuje společnost Batist Medical ve spolupráci s Pick Up 24 hodin a.s.

(nm)