RADVANICKÉ KOUPALIŠTĚ OPĚT POSLOUŽÍ OSTRAVANŮM PRO RELAXACI

Bývalé radvanické koupaliště zažije rekonstrukci. Jeho okolí se po letech zpátky promění na místo pro odpočinek. Změnami projde nedaleký park, který obohatí hned několik zařízení za účelem relaxace, pohybové aktivity nebo grilování. Statutární město Ostrava finančně podpoří radvanickou rekonstrukci.

Koupaliště v Radvanicích nebylo využíváno déle než dvacet let. Nefunkčnost koupaliště značně poznamenala budovu. Proto se město Ostrava spolu s obvodem Radvanice a Bartovice dohodli na změně, která by umožnila obyvatelům využívat tyto prostory. V budoucnu se okolí promění na místo odpočinku a relaxu a to v podobě rozlehlého parku.

„V Ostravě není hodně tak velkých nevyužitých ploch. Na okraji této zalesněné lokality v Radvanicích stávalo koupaliště. Jsem ráda, že tato plocha začne opět sloužit lidem,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Ostrava začala schvalovat demolici vysloužilých budov po celém jejím obvodu. Město  má velké zásluhy na vývozu velkého množství odpadu a suti. Zchátralá radvanická budova bude sloužit jako in-line dráha dlouhá až 450 metrů. Nebude chybět atraktivní park v okolí, do kterého budou vystavěny altánky, lavice i s parkovými stoly, dále to budou lehátka, ohniště a pro starší generace 4 grily. Děti se spokojí s pískovištěm a dovádět mohou na houpačkách nebo na work-outovém hřišti. Cyklisté si také přijdou na své. Pro ně jsou připraveny stojany na kola. Nezapomene se ani na hmyz, park se chystá podporovat hmyzí hotely a domečky pro čmeláky. V neposlední řade bude vybudované dostupnější parkoviště.

„V parku bude vysazeno na 160 listnatých a jehličnatých stromů, přes 16 tisíc keřů a téměř 22 tisíc trvalek,“ řekla náměstkyně Kateřina Šebestová.

Celková částka na rekonstrukci parku se odhaduje kolem 34 milionů korun, z této částky město projekt podpoří finančním obnosem ve výši 90 procent. Ministerstvo životního prostředí zatím diskutuje o udělení dotace, která by pokryla až polovinu nákladů. V okolí Radvanic se začne budovat od února roku 2019 a dokončení projektu se odhaduje na konec příštího roku. In-line dráha v místě bývalého koupaliště bude otevřena ještě tento měsíc.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz