PROMOCE A IMATRIKULACE V RÁMCI UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU

Minulý týden měli napilno také mnozí senioři z našeho obvodu. V Komorním klubu v Hrabůvce totiž proběhly promoce i imatrikulace v rámci univerzity třetího věku, kterou aktuálně zajišťuje příspěvková organizace Kultura Jih za podpory městského obvodu Ostrava-Jih.

Univerzita třetího věku je zájmový vzdělávací program určený lidem ve věku 55+. Ti se mohou vzdělávat v různých oborech a předmětech. V předchozích letech se jednalo například o dějiny Ostravy-Jih, umění, základy psychologie nebo EU a mnozí se také naučili základy kreslení a malování.

Minulý týden tak slavnostně odpromovalo v Komorním klubu v Hrabůvce deset studentů, kteří absolvovali dvouleté studium v letech 2018 až 2020. Jejich promoce byla o rok odložena s ohledem na epidemiologickou situaci. V letech 2019 až 2021 následně úspěšně ukončilo studium 24 studentů, kteří rovněž měli minulý týden promoci.

„Studenti se v průběhu svého studia museli kromě běžných studentských úkolů poprat především se situací způsobenou proticovidovými opatřeními, která reálně znamenala přesun výuky univerzity třetího věku do online prostředí. I přes počáteční velké obavy to naprostá většina studentů zvládla a získala si obdiv nás všech, své rodiny a často i sebe samotných,“ okomentovala snažení studentů Petra Višnická, zástupkyně ředitelky Kultury Jih, s tím, že nejstarší studentce bylo 78 let a nejmladší 55 let.

Letos pak byly v rámci univerzity třetího věku otevřeny dva nové studijní programy, a to Jsem senior, a co má být a Hledej, poznej, objevuj. Ke studiu se přihlásilo celkem 59 studentů, kteří zcela naplnili původní kapacitu studijních programů. Slavnostní imatrikulace proběhla ve středu 15. září v Komorním klubu a zúčastnilo se jí celkem 38 uchazečů o studium.

„Velice si cením nadšení nových i staronových studentů univerzity třetího věku, a přeji všem mnoho úspěchů, štěstí a  elánu při vzdělávání. Jsem přesvědčena, že si v rámci studia jednak rozšíří vědomosti v oblastech, které je zajímají, ale co je rovněž důležité, také naváží nová přátelství, která obdobně jako poznatky obohatí jejich život,“ poslala ještě místostarostka Dagmar Hrabovská motivující vzkaz všem přihlášeným studentům.

(ab) Zdroj: Město Ostrava