Program Janáčkovy filharmonie Ostrava do konce roku 2020

Janáčkova filharmonie Ostrava. Foto: JFO
  1. 11. 2020 – Beethovenův Třetí klavírní koncert – online
    V souvislosti se změnou programu a účinkujících se mění název koncertu z Ruská hudba a Nikolai Lugansky na Beethovenův Třetí klavírní koncert.  Nikolai Lugansky bohužel kvůli pandemii nemůže dorazit (pro neudělení povolení k opuštění Ruské federace). Podařilo se nám místo něj získat Lukáše Vondráčka, který zahraje Beethovenův Klavírní koncert č. 3. Do Ostravy bohužel nepřijede ani dirigent Joseph Caballé-Domenech. U dirigentského pultu jej nahradí Robert Jindra. Koncert bude natáčet Český rozhlas.

Wojciech Kilar: Orawa
Dmitrij Šostakovič: Komorní symfonie op. 110a
Ludwig van Beethoven: Klavírní koncert č. 3 c moll op. 37

účinkují:
Lukáš Vondráček – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Robert Jindra – dirigent

1. 11. 2020 – Recitál Lukáše Vondráčka – online
    Došlo ke změně programu (viz níže). Koncert, který mimořádně začíná až ve 20 hodin, bude také živě přenášen Českým rozhlasem (stanice Vltava).

Franz Schubert: Sonáta pro klavír č. 21 B dur D960
Johannes Brahms: Sonáta pro klavír č. 1 C dur op. 1

účinkuje:
Lukáš Vondráček – klavír

1. 12. 2020 – Oslavenec Beethoven – zrušeno
    Risto Joost bohužel kvůli pandemii nemůže dorazit (pro nutnou karanténu po návratu z ČR), proto jsme se rozhodli koncert zcela zrušit.
    Místo koncertu bude JFO nahrávat operní předehry a mezihry francouzského skladatele Daniela Aubera pro vydavatelství NAXOS.

1. 12. 2020 – Camerata Janáček – online
    Klavíristka Nikol Bóková bohužel z osobních důvodů (ovlivněných pandemií) nemůže vystoupit, proto došlo ke změně programu (místo Komorní symfonie č. 3 Pavla Zemka-Nováka zazní jeho první dvě Komorní symfonie). Jako sólista druhé komorní symfonie se na klarinet představí sóloklarinetista Janáčkovy filharmonie Daniel Svoboda. Koncert bude natáčet Český rozhlas.

W. A. Mozart: Symfonie č. 1 Es dur K. 16
Pavel Zemek-Novák: Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži. Komorní symfonie č. 1 pro 10 smyčcových nástrojů
Pavel Zemek-Novák: Pocta sv. Františkovi z Assisi. Komorní symfonie č. 2 pro klarinet a 10 smyčcových nástrojů
Dmitrij Šostakovič (orch. Josef Staněk): Preludium a fuga op. 87 č. 5
Ottorino Respighi: Aria per archi
Bohuslav Martinů: Sextet

účinkují:
Daniel Svoboda – klarinet
Camerata Janáček
Pavel Doležal – umělecký vedoucí
Josef Javora – dirigent (pouze Mozart a Novák-Zemek)

1. a 16. 12. 2020 – Hudba ve filmu (Gong) – koncerty přeloženy do sezóny 2021/2022 (vstupenky zůstávají v platnosti)

1. 12. 2020 – Vánoční koncert s rybkou – online
    Rybovku tentokrát nahradí zlatá rybka, která vám splní tři hudební přání. Vzhledem k příliš velkému obsazení orchestru a sboru v původním programu jsme se rozhodli vám, našim posluchačům a příznivcům nadělit možnost vybrat si program tohoto koncertu, a to z následujícího menu (hlasovat lze do 30. 11. zde).

Vyberte si symfonii
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 4 „Italská“
Franz Schubert: Symfonie č. 7 „Nedokončená“
Joseph Haydn: Symfonie č. 105 „S úderem kotlů“

Vyberte si koncert
Antonio Vivaldi: Jaro z cyklu Čtvero ročních dob
Antonio Vivaldi: Léto z cyklu Čtvero ročních dob
Antonio Vivaldi: Podzim z cyklu Čtvero ročních dob
Antonio Vivaldi: Zima z cyklu Čtvero ročních dob

Vyberte si orchestrální skladbu
Sergej Prokofjev: Péťa a vlk
György Ligeti: Concert Romanesc

Naladit a sledovat koncerty na webu nebo Facebooku JFO bude možné zdarma.  Budeme však rádi, když nám vyjádříte podporu zakoupením virtuální vstupenky v ceně 50 Kč (lze koupit online na webu JFO prostřednictvím tlačítka „koupit vstupenku“ u daného koncertu).