PŘISPĚJTE TAKÉ DO TYRKYSOVÉ SBÍRKY

Oslavte s námi dobročinnost, všímavost a laskavost. Unikátní projekt Advent plný křídlení se se rozrostl do festivalových rozměrů a v ČR nemá obdobu. Navazuje na něj TyrkysOVA sbírka v období 25. – 27. 11. 2019, která ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava vysílá do ulic i vozidel městské hromadné dopravy dobrovolníky s kasičkami.

Město Ostrava podporuje festival Advent plný křídlení pravidelně, podle primátora Tomáše Macury je taková pomoc nezbytnou součástí fungování občanské společnosti i logickým počinem hrdého a silného města.

Letošní ročník Tyrkysové sbírky, kterou Dopravní podnik Ostrava organizuje společně s nadačním fondem KŘÍDLENÍ ve spojích a na zastávkách MHD, byl zahájen 18. listopadu jako předzvěst samotného festivalu. Ten se uskuteční v multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích ve čtvrtek 28. listopadu od 15 hodin a jedním z hlavních partnerů bude opět město Ostrava.

A právě na této akci budou vyhlášeny i výsledky Tyrkysové sbírky. V Gongu se přitom budou opět prezentovat návštěvníkům desítky neziskových organizací z Moravskoslezského kraje. Představí se na jarmarku, na kterém se budou prodávat vánoční dárky i občerstvení. Zájemci na něm najdou tisíce rukodělných výrobků, ale i designových originálních předmětů. Jejich darování bude mít smysl hned nadvakrát, protože udělá radost obdarovanému a přitom dárce jejich koupí podpoří některou dobročinnou aktivitu.

(ab) Zdroj: Město Ostrava