Přípravy na historický rej jdou do finále

Lokality pro jeden z vrcholů letošních oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě se začínají proměňovat v dějiště historického víkendu. Ve čtvrtek 7. září začala firma Oriental ze Zábřehu stavět na Masarykově náměstí pódia. Na menším o rozměrech 7 krát 5 metrů se uskuteční sobotní slavnostní mše, na větším o půdorysu 9 krát 11 metrů poběží hlavní program.

Na výstavbě pódií pracuje více než 40 lidí. Vedle Masarykova náměstí připravují dva pódia o rozměrech 6 krát 8 metrů také na Slezskoostravském hradě. Kromě montáže pódiových konstrukcí postaví také šatny, oplocení, dovezou lavičky a židle pro diváky, zajistí ozvučení.

Historický rej, který se bude konat už tento pátek a sobotu 8. a 9. září na Masarykově náměstí, Černé louce a Slezskoostravské hradu, promění Ostravu ve středověké město. Dvoudenní program nabídne historické, rytířské a šermířské souboje, jezdecké turnaje, ohňovou show, sokolníky, pouliční divadélka, ukázky dobových řemesel a řadu dalších atrakcí. Vyvrcholí v sobotu 9. září ve 21.45 hodin na Slezskoostravském hradě vyhlášením vítězů kostýmové soutěže. Město přivítá také řadu hostů ze zahraničí. Pozvání na oslavu výročí přijalo například šest z celkového počtu 15 partnerských měst Ostravy.

Podrobný program včetně informací k fotosoutěži kostýmů najdete na www.ostrava750.cz.

(nm) text a foto: Ostrava.cz