PRIMÁTOR MACURA S NÁMĚSTKEM PRAŽÁKEM NABÍDLI CHUDÝM VÁNOČNÍ POLÉVKU

Stalo se tradicí, že představitelé města v předvánočním čase navštěvují potřebné a snaží se jim zlepšit dny před vánočními svátky. Primátor Tomáš Macura a náměstek Zbyněk Pražák obsloužili v charitním domě přes sto občanů a nabídli jim vánoční hrachovou polévku.

Charitní dům sv. Benedikta Labre ve Vítkovicích se oděl v pátek 21. prosince do svátečního. Za prostřené stoly s cukrovím, ovocem a nápoji usedlo přes sto obyvatel, kteří tráví konec roku ve složitých podmínkách, často na ulici. „Snažíme se jim poslední dny v roce alespoň takto zpříjemnit,“ řekl primátor Tomáš Macura. „Vím, že jste se ocitli v nelehké životní situaci a může se v ní ocitnout kdokoliv. Nabízíme vám proto pomoc prostřednictvím charity a dalších organizací. Přeji vám aspoň trochu krásné vánoční svátky,“ oslovil přítomné náměstek primátora pro sociální věci, zdravotnictví a kulturu Zbyněk Pražák.

Pracovníci charitního domu přichystali sto míst za stoly, avšak zájem byl větší. Přišlo navíc pětadvacet osob a nikdo nebyl odmítnut. Ti, kteří dorazili na poslední chvíli, usedli na donesené židle. Polévku jim servírovali primátor Macura s náměstkem Pražákem i ředitel ostravské charity Martin Pražák. Nechybělo cukroví a ke sladkostem si každý mohl dát kvalitní kávu z presovaru.

(ab) Zdroj: Město Ostrava