Přijďte oslavit postup dorostenek Baníku!

Foto: FC Baník Ostrava

Velmi dobrá práce baníkovské akademie, další důležitý krok v cestě baníkovského ženského fotbalu mezi elitu. Dorostenky Baníku mohou už v sobotu po domácím utkání proti Sigmě Olomouc oslavit postup do 1. dorostenecké ligy! Přijďte v sobotu do Markvartovic tento očekávaný úspěch s mladými fotbalistkami Baníku oslavit, utkání s Olomoucí začíná ve 14 hodin!

Že bude baníkovský ženský fotbal na konci sezony slavit postup mezi republikovou elitu, se čekalo. Víc ale od seniorského ženského týmu Baníku, který v minulých dvou sezonách přišel o takřka jistý postup vinou koronaviru a následného nedohrání soutěže. Letošní sezona se ale vyvíjí jinak, „Baňkám“ nevyšlo jaro, postupovou pozici ztratily a už se na ni bodově dotáhnout nemohou. Nic by na tom nezměnil ani případný úspěch proti béčku Sparty v utkání, které ženy Baníku sehrají v neděli od 14 hodin v Radvanicích.

Jinak je tomu ale u dorostenek Baníku. Ty suverénně vládnou moravské skupině 2. dorostenecké ligy a k postupové jistotě jim stačí už jen jediný bodík, nebo jakékoliv zaváhání konkurentek z Líšně. Pokud tedy dorostenky Baníku v sobotu v Markvartovicích neprohrají se Sigmou, budou se radovat z postupu a v příští sezoně se budeme moci těšit na souboje baníkovských dorostenek s vrstevnicemi Sparty, Slavie a dalších českých elitních klubů. „Jsme od toho už opravdu jen krok, dá se říct spíš krůček. Věřím, že už v sobotu postup do první ligy oslavíme. Přáli jsme si v této sezoně Baníku k jeho stým narozeninám něco dát a věřili jsme, že to bude postup. Jsem si jistá, že teď už to dotáhneme a že po více než deseti letech se dívčí fotbal Baníku vrátí mezi elitu. A že z tohoto úspěchu Akademie Baníku bude v blízké budoucnosti těžit i seniorský ženský baníkovský fotbal,“ uvedla Jana Blahová, trenérka baníkovských dorostenek.

Pokud chcete oslavit očekávaný postup dorostenek Baníku do 1. ligy, připomínáme, že utkání s Olomoucí se hraje v sobotu 21. května od 14 hodin v Markvartovicích.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava