PREVIEW 6. KOLA: BANÍK – JABLONEC (SOBOTA, 17:00)

Už aby to skončilo! Baník s Jabloncem dvanáct utkání po sobě vyhlíží tříbodový zisk. Přinese štěstí třináctka? Výhra by byla nejlepším dárkem k 95. výročí založení klubu, které si Baník v těchto dnech připomíná.

Poslední výhra nad Jabloncem už zapadá prachem. Baník ji shodou okolností dosáhl na Městském stadionu 7. března 2010, když Bazaly procházely rekonstrukcí hrací plochy.

„Já na ty bilance vůbec nedám, ono je to zavádějící. Jednou to vždycky musí skončit. Já osobně mám na Jablonec dobré vzpomínky a věřím, že to tak bude i po sobotě,“ usmál se trenér Radim Kučera a sedmiletým čekáním na výhru proti Severočechům si vůbec neláme hlavu.

Jablonec rozjel soutěž v podobném taktu jako Baník. Po pěti kolech má o bod víc a první výhru si vyčekal až v posledním kole proti Zlínu. „Mají to dobře poskládané. Jsou tam nepříjemní hráči, mají tam doopravdy kvalitu. Musíme si zejména dát pozor na jejich přechodovou fázi, jsou v tom nebezpeční a mají na to vhodné typy hráčů,“ vysledoval trenér z videozáznamů hry sobotního soka.

Baníkovci v posledních dvou týdnech dřeli hlavně na zlepšení defenzívy a přípravu proložili přátelským utkáním ve Frýdku-Místku. „Ale nebylo to jen o defenzívě, i když jsme na ni kladli opravdu velký důraz. Já doufám, že nám ta reprezentační pauza prospěla a splnila účel,“ prohlásil Radim Kučera.

6. kolo HET ligy
Baník (12. místo, 5 bodů) – Jablonec (9. místo, 6 bodů)

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Berka – Wilczek, Moláček