PŘEDSTAVITELÉ LIBERTY STEEL PODEPSALI DOHODU SE ZÁSTUPCI ODBORŮ OSTRAVSKÉ HUTI

Zástupci nového vlastníka ostravské huti, skupiny Liberty Steel, a vedení Liberty Ostrava dnes podepsali dohodu s odborovými organizacemi o budoucnosti společnosti, která kromě klíčových bodů k budoucím investicím, výrobě a zaměstnanosti, prodlužuje platnou kolektivní smlouvu až do roku 2023.

„Uvědomujeme si význam huti pro Ostravsko i celou republiku a chceme výrobu oceli zde nadále rozvíjet a investovat do ní,“ uvedl k dohodě Jon Bolton, generální ředitel Liberty Steel Continental Europe.

Dohoda stanovuje minimální roční produkci oceli, zajištění fungování společností, které byly součástí prodeje, a nový vlastník huti se v ní zavazuje k zachování zaměstnanosti a pracovních i sociálních standardů pro všechny pracovníky huti. Součástí dohody jsou také závazky nového majitele k udržovacím i strategickým investicím i prodloužení kolektivní smlouvy se zaměstnanci až do roku 2023. Významným bodem je i závazek k intenzivnímu jednání o koupi energetického podniku TAMEH Czech, který huti dodává veškeré energie potřebné k výrobě oceli a který zůstal majetkem společného podniku mezi původním majitelem huti, skupinou ArcelorMittal, a polským energetickým holdingem Tauron.

„Dohoda je důležitým krokem pro naši další práci pod novým jménem. Mimo jiné prodlužuje kolektivní smlouvu, která zaručuje zachování sociálních jistot pro naše zaměstnance až do roku 2023, což nám umožní se soustředit na to, co nám jde nejlépe – výrobu poctivé a kvalitní oceli,“ dodal Ashok Patil, generální ředitel Liberty Ostrava.

„Jednání nebyla jednoduchá, ale s výsledkem jsem spokojený. Věřím, že dohoda zajistí ostravské huti budoucnost,“ zhodnotil dohodu Petr Slanina, předseda základní organizace OS KOVO Liberty Česká republika.

„Naši dohodu považuji za průlom v historii huti. Přinese dlouhodobou udržitelnost výroby oceli v Ostravě,“ sdělil Petr Zegzulka, předseda základní organizace OS KOVO rourovny.

(ab) Zdroj: Liberty Ostrava