Pozvánka na přednášku Zoo Ostrava: Co přinesl rok 2022

V novém roce bude v ostravské zoologické zahradě pokračovat již 18. ročník přednáškového cyklu Zajímavosti ze světa zoologie. Přednášky k nejrůznějším zoologickým a ochranářským tématům jsou určeny všem, tedy nejen odborníkům, ale také zájemcům z řad široké veřejnosti. První přednáška se uskuteční ve středu 4. ledna.

V pořadí již 18. ročník přednáškového cyklu Zajímavosti ze světa zoologie zahájí přednáška Co přinesl rok 2022, na níž Vám představíme novinky a zajímavosti, které v roce 2022 zazněly na mezinárodních konferencích a dalších odborných setkáních, jichž se pracovníci Zoo Ostrava zúčastnili. Bude se jednat především o aktuality z výročních konferencí dvou nejprestižnějších mezinárodních organizací sdružujících zoologické zahrady – Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA), která se konala v portugalském Algarve, a Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), kterou hostil Loro Parque na Tenerife. Uslyšíte například informace, jak se tvoří a k čemu slouží dokumenty „Best practice guidelines“ – návody na chov jednotlivých druhů či skupin zvířat, jak důležité je správné krmení pro zvířata nebo informace o chovu slonů.

Název přednášky: Co přinesl rok 2022

Přednášející: Tereza Kosová Dubová, Jiří Novák, Jana Pluháčková a Pavla Slavíčková, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Termín: středa 4. ledna 2023 od 16:00 hod.

Místo konání: přednáškový sál u vstupu do zoo

Realizaci přednášky finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Vstup na přednášku je zdarma.

(ab)