Pozvánka k cyklu Dát škole křídla

Město Ostrava připravilo cyklus debat s názvem Dát škole křídla, jež obsáhne diskusi s veřejností k tématům ostravského školství, možností a plánů v souladu se Strategií města v oblasti vzdělávání.

Besedy současně nabídnou rodičům i další zainteresované veřejnosti přehled v současných trendech vzdělávání, projektech a dění. Cyklus Dát škole křídla obsáhne pět besed k tématu vzdělávání. Zveme vás k první besedě, která se uskuteční 30. listopadu 2022 od 18 hodin v ostravském Centru PANT (Čs. legií 22, Ostrava). Zájemci mohou diskutovat o alternativním školství, fungování jednotlivých přístupů ve školní praxi.

Další besedy v rámci cyklu Dát škole křídla jsou plánovány v příštím roce, prolíná se jimi též téma práce s talentovanými a nadanými dětmi. Cyklus vyvrcholí konferencí Talent City 2023 (jedno z ohlédnutí za letošní konferencí Talent city je možné v odkazu https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zpetne-ohlednuti-za-konferenci-talent-city-2022 a na talentova.cz). Zájemci se mohou těšit na další besedy, lednová nese název Škola v pohybu a pohodě. V březnu se budou zúčastnění zabývat učením jazyků v rámci besedy Brána jazyků otevřená. O vyhledávání a podpoře talentů už v mateřských školách se účastníci více dozví v průběhu dubnové besedy Mikroskop na pískovišti. Květnová beseda nese název Talenty hledané v prachu a v září se mohou rodiče a odborná veřejnost těšit na konferenci Talent City 2023.