POŽÁR POLE SE SKLIZENÝM JEČMENEM U BÍLOVCE

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve středu 24.7.2019 odpoledne na okraji Bílovce v místní části Bravinné (okres Nový Jičín), kde začalo při sklizni hořet pole s ječmenem. Hasičům se ve spolupráci se zemědělskými pracovníky a jejich stroji dostat oheň pod kontrolu už za čtvrthodiny, rychle také uhasili začínající požár přilehlého lesa. 

Požár s předběžně odhadovanou škodou 70 tisíc korun se obešel bez zranění, může za něj pravděpodobně jiskra od kamene, který se dostal do kombajnu.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu před 13. hodinou. Na pole u bílovecké části Bravinné ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Bílovec, Bílovec-Bravinné a Fulnek.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu už za čtvrthodinu, když se jim podařilo rychle uhasit začínající požár přilehlého lesa. V dostatečné vzdálenosti od ohně na poli začaly kombajny sklízet zbytek ječmene a traktory podmítat půdu. Pole bylo uhašeno za půlhodinu.

(ab)