PORUBA SHÁNÍ VÁNOČNÍ STROM

Děti z Ostravy jezdí díky fondu na pobyty za čistým vzduchem do Beskyd, na Vsetínsko a do Jeseníků. Ilustrační foto: Pixabay

Rozsvícení vánočního stromu každoročně přiláká do Poruby tisíce lidí. Městský obvod hledá strom, který by se stal ozdobou letošních Vánoc.

Minulé Vánoce měla Poruba jeden z nejkrásnějších vánočních stromů v širokém okolí. Dvanáctimetrovou nádherně rostlou douglasku dostal městský obvod darem od paní Žůrkové z Pusté Polomi, které rostl na zahradě tak, že ohrožoval elektrické vedení. A krásně rostlý strom hledá Poruba i letos.

„Vánoční strom každoročně stojí ve středovém pásu Hlavní třídy u Alšova náměstí. Jeho rozsvěcení je akcí, na které se sejde několik tisíc lidí. Proto i letos hledáme strom, který by Porubanům a nejenom jim udělal radost,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

A jak by měl ideální vánoční strom vypadat? „Hledáme smrk nebo jedli vysoké 12 až 15 metrů, rovně a rovnoměrně rostlé s objemem kmene maximálně 80 centimetrů. Budeme rádi za tipy na stromy, které překáží na zahradách, vadí inženýrským sítím nebo výstavbě, tedy na stromy, které by se tak jako tak musely skácet. Stejně jako v minulých letech dárce pozveme na slavnostní rozsvícení, abychom mu veřejně za Porubany poděkovali,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.

Tipy mohou lidé posílat na adresu . Více informací získají na tel. čísle 599 480 911.

(ab) Zdroj: Město Ostrava