Poruba hravě přehrála Frýdek-Místek. Domácím nadělila sedm gólů

V předposledním kole základní části Chance ligy zamířili hráči Poruby na led nedalekého Frýdku-Místku. Od úvodních minut hráli Ostravané aktivně a nakonec domácí celek přehráli vysokým rozdílem 7:1. Nová trenérská dvojice Suchánek – Moravec má tak zatím na kontě dvě výhry ze dvou zápasů.

CHANCE LIGA – 33.kolo / HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011
                                                1:7(1:2, 0:2, 0:3)

Zápas začal lépe pro Porubu, která si již v prvních minutách dokázala vytvořit několik solidních šancí. Tuto aktivitu navíc poměrně rychle také zužitkovala, a to konkrétně v čase 4:32, kdy se trefil Lukáš Kozák. O chvíli později mohl hostující celek vést už o dvě branky, Lukáš Endál ale gólmana Honzíka nepřekonal. Naopak v desáté minutě slavili domácí borci. Po Martynkově přihrávce totiž srovnal David Klimša. Ostravané si nicméně své vedení vzali zpět. V šestnácté minutě se prosadil Šimon Szathmáry a vrátil radost na porubskou střídačku.

Také úvod druhé periody patřil hokejistům RT TORAXu. V čase 22:40 po střele Lukáše Endála vedli už 3:1. Dalším úspěšným střelcem se pak po dorážce stal Radim Toman. Hosté tedy v polovině utkání vedli o tři branky. Frýdek-Místek se však nevzdával a v následujících minutách ostřeloval Foltánovu klec. Porubský brankář si ale se všemi domácími pokusy poradil. Při odchodu do kabin tak i nadále platil stav 1:4.

I na začátku třetí části se domácí pokoušeli o snížení. V pětačtyřicáté minutě se ale Jurij Repe provinil hákováním a zamířil na trestnou lavici. Toho využil Tomáš Voráček a stal se pátým přesným ostravským střelcem. Pětkou na světelné tabuli to však nekončilo. V čase 49:22 se předvedl i Jan Hudeček a zvýšil na 6:1. S tímto stavem už domácí nic nenadělali. V poslední minutě navíc finální hřebíček do pomyslné rakve zasadil Marek Sikora. Poruba si tedy z frýdeckého ledu odváží vysokou výhru. Před blížícími se čtvrtfinálovými boji si tak úspěšně otestovala své útočné kvality.

_________________________________________________________________________

Branky a nahrávky: 10. Klimša (Martynek, Kindl) – 5. Kozák (Kanko, Brodek), 16. Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 23. Endál (Špaček, Raška), 29. Toman (Žovinec), 46. Voráček (Raška, Urbanec), 50. Hudeček (Urbanec, Sikora), 60. Sikora (Pořízek, Hudeček). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Bez divákůStřely na branku: 38:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.

Zdroj: HC RT TORAX Poruba